skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مدیرعامل شرکت فناپ زیرساخت:

بخش تحقیقات نیازمند حمایت است

تحریریه پیوست

۱۵ بهمن ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیرعامل فناپ زیرساخت حمایت نکردن دولت از بخش تحقیقات را یکی از دلایل اصلی خروج نخبگان از کشور دانست و تاکید کرد که برای جلوگیری از این روند باید از این بخش حمایت‌های مناسبی صورت گیرد.

به گزارش پیوست، «مهدی ایزدیار» مدیرعامل شرکت فناپ زیرساخت، در رویداد «طرح مساله» که به منظور جذب ایده‌ها و طرح‌ها در حوزه‌های حمل‌ونقل، دیتاسنتر، هوشمندسازی، سامانه‌های پشتیبانی و نگهداری و تعمیرات برگزار کرده بود اعلام کرد: «این شرکت قصد حمایت از طرح‌ها و ایده‌های استارت‌آپی را دارد.»
او افزود: «وضعیت فعلی کشور به مثابه جنگ اقتصادی است و رزمندگان این جنگ تولیدکنندگان و استارت‌آپ‌های هستند.» ایزدیار تاکید کرد که شرکت فناپ زیرساخت از طرح‌ها و ایده‌هایی که نخبگان ارائه دهند استقبال و حمایت و سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

پس از آن در این رویداد مدیران بخش‌های مختلف به ارائه پروژه‌هایی که تاکنون از سوی این شرکت اجرا شده پرداختند. در این رویداد اعلام شد که شرکت فناپ جز ۱۱۰ شرکت برتر کشور است و می‌خواهد با بهره‌گیری از نوآوری‌های خارج از سازمان یا استفاده از نوآوری باز، باعث ایجاد تغییر و پیشرفت شود. قرار است این شرکت پس از بررسی طرح‌ها و ایده‌های ارائه شده، روی طرح‌هایی که توانایی توسعه محصول دارند سرمایه‌گذاری کند یا از طریق شراکت  یا از طریق خرید طرح برای سرمایه‌گذاری روی آنها اقدام کند. فناپ زیرساخت می‌خواهد شریک استراتژیک طرح‌هایی باشد که توانایی تبدیل شدن به یک محصول تجاری را دارند.  برگزارکنندگان این رویداد اعلام کردند که علاقمندان  می‌توانند همچنان تا دهم اسفند طرح‌های خود را به این شرکت ارسال کنند و فناپ زیرساخت نیز تا هفته سوم اسفندماه غربالگری اولیه را روی طرح‌ها انجام می‌دهد و سپس نتایج را اعلام خواهد کرد.

یکی از حوزه‌هایی که افراد می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های خود را تا دهم اسفند ماه برای شرکت فناپ زیرساخت ارسال کنند، حمل‌ونقل هوشمند است. به گفته فناپ، این  روی مساله حمل‌ونقل جاده‌ای تمرکز بیشتری دارد و طرح‌هایی با این موضوع در حوزه حمل‌ونقل اولویت خواهند داشت. ثبت تخلفات رانندگی و هوشمندسازی حمل‌ونقل جاده‌ای از جمله مواردی است که شرکت فناپ تاکنون روی آنها کار کرده است.

همچنین هوشمندسازی و اینترنت اشیا زمینه دیگری است که شرکت فناپ زیرساخت از حاضران در رویداد خواست طرح‌ها و ایده‌های خود را درباره آن مطرح کنند. مدیر این بخش اعلام کرد شرکت فناپ زیرساخت در بحث هوشمندسازی شهری سرمایه‌گذاری می‌کند و جنبه سخت‌افزاری هوشمندسازی برای این شرکت جذابیت بیشتری دارد. همچنین هوشمندسازی بیمارستان‌ها و نرم‌افزارهای مدیریت بیمارستان از دیگر مواردی است که علاقمندان می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های خود را با محوریت این موضوع ارائه دهند. در این رویداد اعلام شد که پایش و کاهش هوشمند مصرف آب، برق و گاز موضوع دیگری است که فناپ زیرساخت علاقمند به سرمایه‌گذرای روی آن است. همچنین هوشمندسازی جایگاه‌های سوخت و روش‌های سوختگیری دیگر اولویت این شرکت باری سرمایه‌گذاری است.

مرکز داده و زیرساخت شبکه بخش دیگری است که سرمایه‌گذاری روی طرح‌ها و ایده‌های پیشنهادی را انجام خواهد داد و مدیر این بخش اعلام کرد تا سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۸ درصد برق دنیا در مراکز داده استفاده خواهد شد.

این مطالب را هم بخوانید:

رویداد «طرح مساله» برگزار می‌شود

http://pvst.ir/7es

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو