skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سامانه گام افتتاح شد

تحریریه پیوست

۱۵ بهمن ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

چهار بانک ملی، ملت، تجارت و صادرات امروز به سامانه گام (گواهی اعتبار مولد) متصل شدند و سایر بانک‌ها نیز به تدریج به این سامانه متصل خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک گواهی اعتبار مولد گام، به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال در بازارهای پول و سرمایه، تسهیلات جدیدی را برای تأمین اعتبار بنگاه‌های تولیدی فراهم می‌کند که بر اساس آن تولیدکنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد در سررسید کرده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل می‌دهند. دارنده این گواهی می‌تواند آن را تا زمان سررسید نزد خود نگه دارد یا می‌تواند به فروشنده مواد اولیه خود تحویل دهد.

طرح گام، یکی از برنامه‌های بانک مرکزی با کمک نظام بانکی است که در چارچوب مدیریت نقدینگی، تلاش خواهد کرد امکان تأمین غیر تورمی سرمایه در گردش مورد نیاز زنجیره تولید را به ویژه برای واحدهای تولیدی فراهم کند.

مسئولیت پیاده سازی و آماده سازی زیرساختهای این طرح و اتصال بانکها به سامانه گام به دستور بانک مرکزی بر عهده شرکت خدمات انفورماتیک بوده است.

رئیس کل بانک مرکزی در مراسم آغاز عملیات اجرایی صدور اوراق گام گفت: «بانک مرکزی در کنار کنترل تورم، رونق تولید و حمایت از بخش غیرنفتی اقتصاد را بشدت دنبال می کند و امروز هم با همین هدف از عملیات اجرایی طرحی رونمایی می کنیم که هدف آن تامین سرمایه درگردش واحدهای تولیدی است.»

گفتنی است که در مرحله اول چهار بانک ملی، ملت، تجارت و صادرات به آن متصل شده اند و سایر بانکها نیز به تدریج به آن ملحق خواهند شد.

http://pvst.ir/7eo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو