skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رئیس کل بانک مرکزی در بخشنامه‌ای اعلام کرد

الزام ارائه اسناد در انتقال وجه بیش از یک میلیارد تومان

تحریریه پیوست

۷ بهمن ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بانک مرکزی اعلام کرد از این پس انتقال وجه بیش از ۱۰ میلیارد ریال (یک میلیارد تومان) باید به همراه اسناد معامله، عقد قرارداد یا علت انتقال پول انجام شد.

روابط عمومی بانک مرکزی خبر داد که عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، در بخشنامه‌ای، کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی را موظف کرده است که در هنگام انتقال وجه بیش از ۱۰ میلیارد ریال (یک میلیارد تومان) به صورت درون بانکی و بین بانکی (ساتنا)، اسناد مربوط به معامله، عقد قرارداد یا علت انتقال پول را دریافت کنند.

در این بخشنامه که در اجرای الزامات قانون مبارزه با پولشویی و ضوابط اجرایی آن و همچنین شفافیت بیشتر نقل و انتقالات بانکی، صادر شده، روسای شعب بانک‌ها و موسسات اعتباری موظف شده‌اند یک نسخه کپی از این اسناد را در پرونده تراکنش مورد اشاره نگهداری کنند.

در این بخشنامه تاکید شده است که بازرسان بانک مرکزی «به صورت نمونه‌ای و موردی» اجرای این بخشنامه را در شعب بانک‌ها بررسی خواهند کرد و «مسئولیت عدم رعایت بخشنامه با رئیس شعبه و هیئت‌مدیره بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی و سایر مدیران ذی‌ربط خواهد بود.»

ماه گذشته نیز بانک مرکزی در بخشنامه‌ای انتقال غیرحضوری درون بانکی و بین بانکی (ساتنا) بیش از یک میلیارد ریال (۱۰۰ میلیون تومان) را ممنوع اعلام کرده بود.

http://pvst.ir/7dk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو