skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

نهمین نمایشگاه تخصصی شهرهوشمند در مشهد برگزار می‌شود

تحریریه پیوست

۲۵ دی ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

نهمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند در مشهد با هدف ایجاد فضای تعامل، گفتمان‌سازی و طرح ایده‌های نو برای هوشمندسازی این شهر برگزار می‌شود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد، در این دور از نمایشگاه شهر هوشمند مشهد،‌حضور استارتاپ‌های فعال در زمینه مدیریت شهری پررنگ خواهد بود و بیش از نیمی از فضای نمایشگاه در اختیار اکوسیستم نوآوری شهر قرار خواهد گرفت. در این نمایشگاه سازمان‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران نیز حضور خواهند داشت.
همچنین در طول ۴ روز زمان برگزاری این نمایشگاه، موضوع شهرهوشمند و مباحث مرتبط با آن در قالب سخنرانی‌ها، کارگاه‌ها و پنل‌های مختلف مورد بررسی و تبادل نظر قرار می‌گیرد. به همین منظور حدود ۳۰ کارگاه و پنل تخصصی در این نمایشگاه برگزار می‌شود.
در این نمایشگاه چند پروژه زیرساختی مشترک بین سازمان فاوا شهرداری مشهد، ایرانسل و آستان قدس رضوی در حوزه فناوری و اینترنت اشیا نیز رونمایی خواهد شد.
برگزاری پنل‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، مسابقات استارتاپ‌ها در حوزه مدیریت شهری و شهرهوشمند، سیتی‌تاک و کافه سرمایه از دیگر برنامه‌های ۴ روزه نمایشگاه شهرهوشمند مشهد خواهد بود.
از سوی دیگر همزمان با نهمین نمایشگاه شهر هوشمند رویداد «هکاتون شهر هوشمند» به عنوان چالشی برای برنامه‌نویسان و با هدف استفاده از زبان IT برای رفع معضلات شهری، برگزار می‌شود.
در این هکاتون تیم‌های برنامه‌نویسی باید به کمک APIهایی که سازمان فاوا شهرداری مشهد در اختیار آنها قرار می‌دهد به ارائه راهکارهای فناورانه و نوآورانه در زمینه حل معضلات شهری بپردازند. هدف از این رویداد هم  حل معضلات و چالش‌های مدیریت شهری در قالب فعالیت‌های تیمی و در یک چارچوب و بازه زمانی مشخص است.
۵ محور چالش‌های این رویداد شامل «برنامه‌ریزی و زمانبندی استفاده از حمل و نقل عمومی و پارکینگ شهری»، «پرداخت عوارض خودرو و نوسازی»، «شهر سبز»، «شهروند هوشمند» و «داده‌کاوی شهری» است و در پایان به تیم برتر هر چالش، ۳۰ میلیون ریال جایزه و امکان عقد قرارداد برای پیاده‌سازی راهکار پیشنهادی، تعلق می‌گیرد.
نهمین نمایشگاه شهر هوشمند از تاریخ اول تا چهارم بهمن‌ماه در شهر مشهد برگزار می‌شود.

 

http://pvst.ir/79z

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو