skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تراکنش‌های اینترنتی آذرماه نسبت به آبان افزایش یافت

۱۷ دی ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

متوسط تعداد تراکنش‌های اینترنتی طی آذرماه با افزایش ۸.۴۱ درصدی از ۱۲۱ تراکنش در آبان ماه به ۱۳۰ تراکنش رسیده است.

به گزارش پیوست، تعداد تراکنش‌های اینترنتی در آبان ماه که به دلیل قطعی اینترنت در روزهای پایانی این ماه با کاهش مواجه شده بود طی آذرماه افزایش یافت و به نظر می‌رسد تعداد تراکنش‌ها به روال سابق خود بازگشته است.
طبق همین گزارش متوسط مبلغ کارکرد هر ابزار پذیرش اینترنتی در آذرماه با افزایش ۶۷.۷۷ میلیون ریالی به ۲۸۰.۲۱ میلیون ریال رسیده است. طبق گزارش شاپرک هر چند که هنوز بیشترین سهم بازار تراکنش‌های شاپرکی در اختیار ابزار کارتخوان فروشگاهی است؛ اما تعداد ابزارهای پذیرش اینترنتی نیز در آذر ماه نسبت به آبان رشد نسبی داشته است. مقایسه نمودار آذر و آبان ماه نشان می‌دهد سهم ابزار پذیرش اینترنتی در آذر ماه ۶.۲۷ درصد بوده این درحالی است که این سهم در آبان ماه ۵.۹۵ درصد بوده است.

متوسط تراکنش هر ابزار پذیرش شاپرکی در آذر ماه گذشته ۲۱۹ تراکنش است که این تعداد نسبت به مقدار مشابه ماه گذشته کاهش ۰.۱۰ واحدی را تجربه کرده است. همچنین متوسط تعداد تراکنش هر ابزار پذیرش موبایلی ۹۸ تراکنش است که این مقدار نسبت به ماه گذشته با کاهش ۴.۴۶ واحدی همراه بوده‌ است. از سوی دیگر متوسط تعداد تراکنش هر ابزار کارتخوان فروشگاهی نیز با ۰.۸۶ واحد کاهش نسبت به آبان ماه به ۲۵۰ عدد در آذر ماه رسیده است.

همانطور که در نمودار بالا مشخص است سهم تعدادی و مبلغی تراکنش‌های ابزار کارتخوان فروشگاهی در آذر ماه ۹۸ نسبت به آبان ماه به ترتیب ۰.۰۷ و ۱.۷۴ درصد کاهش داشته است.  همچنین تعداد و مبلغ تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی در آذر ماه ۹۸ نیز به ترتیب ۰.۳۳ و ۱.۷۸ درصد افزایش را تجربه کرده‌اند. از دیگر کاهش‌هایی که در این زمینه قابل مشاهده است تعداد و مبلغ تراکنش‌های پذیرش موبایلی است که در این زمینه  کاهش ۰.۲۶ درصدی در تعداد تراکنش‌ها و کاهش ۰.۰۴ درصدی در مبلغ تراکنش‌ها ثبت شده است.

http://pvst.ir/79b

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو