skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صدای پیوست

تحریریه پیوست

متاسفم که دیر وارد شدیم

تحریریه پیوست

۱۰ اسفند ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸

در یکی از برج های شمالی شهر دفتر مجموعه‌ای از صداوسیما قرار دارد که حالا چند ماهی است معاون سابق رئیس سازمان صداوسیما بر صندلی مدیریت آن تکیه زده است. فضای دفتر به شیوه کاملاً نوستالژیکی آرایش شده و در بخش‌های مختلف محیط آن می‌توان کتابخانه‌های قدیمی را دید که فیلم‌ها و برنامه‌های ویدئویی «شرکت صوت و تصویر سروش» که هنوز در قالب سی‌دی هستند، کنار یکدیگر چیده شده‌اند. هرچند در اتاق نورگیر آقای مدیرعامل با وجود یک تلویزیون بزرگ که با کمک فرستنده‌های دیجیتالی در حال پخش HD برنامه‌های صداوسیماست می‌توان ورود تکنولوژی به این دفتر را هم دید.

لطف‌الله سیاهکلی در حالی به عنوان مدیرعامل این شرکت انتخاب شده که چند ماه پیش، بعد از اجرای قانون منع استفاده از بازنشستگان، از سمت خود به عنوان معاون رئیس سازمان صداوسیما و رئیس سازمان تازه تاسیس تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی بازنشسته شد. او که در دهه 60 از دانشگاه صداوسیما در رشته الکترونیک فارغ‌التحصیل شده کارنامه کاری متنوعی در سازمان صداوسیما داشته است. آن طور که خودش در گفتوگو با پیوست می‌گوید هر نوع شغلی به جز شغل‌های حوزه خدماتی را تجربه کرده و بدون اینکه حامی سیاسی داشته باشد به عنوان فردی که از روستا آمده تا ریاست سازمان صداوسیما هم پیش رفته است.

او در مقام معاون سابق فضای مجازی صد اوسیما و فردی که اولین تلاش‌های صداوسیما برای ورود به مقررات‌گذاری در فضای مجازی در زمان مدیریت او بر سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر رقم خورده انحصار در حوزه صوت و تصویر فراگیر را حق صداوسیما می‌داند و ورود نهادهایی مانند وزارت ارتباطات و ارشاد به قانونگذاری در این زمینه را تخلف آشکار اعلام می‌کند.

سیاهکلی در این گفت‌وگو بارها تاکید می‌کند که مشکلات کشور به دلیل نبودن مقررات‌گذاری درست است و آقایانی که از مقررات‌گذاری صداوسیما در بخش صوت و تصویر فراگیر فضای مجازی انتقاد می‌کنند بهتر است بروند و در حوزه فعالیت خود مدیریت کنند. با سیاهکلی به عنوان یکی از مدیران باسابقه سازمان صداوسیما، مخصوصاً در حوزه فضای مجازی، در مورد مناقشات چند سال اخیر این سازمان با وزارت ارتباطات و ارشاد گفت‌وگو کردیم که می‌شنوید.

http://pvst.ir/743
برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو