skip to Main Content
تلویزیون‌های بزرگ سامسونگ

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بودجه توسعه دولت‌الکترونیکی ۷۷ درصد رشد کرد

تحریریه پیوست

۱ دی ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

برای بوکمارک این نوشته

بودجه اختصاص‌یافته به توسعه دولت‌الکترونیکی برای سال آینده ۷۷ درصد نسبت به امسال افزایش یافت و از ۱۴۶ میلیارد تومان گذشت.


به گزارش پیوست، طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در لایحه بودجه سال آینده برای برنامه توسعه دولت‌الکترونیکی، ۱۴۶ میلیارد و ۵۸۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده که نسبت به بودجه اختصاص یافته در امسال بیش از ۶۳ میلیارد تومان افزایش یافته است. امسال بودجه برنامه توسعه دولت الکترونیکی ۸۲ میلیارد و ۷۹۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

بیشترین بودجه اختصاص یافته برای توسعه دولت‌الکترونیکی به گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات در دادگستری مربوط می‌شود که طبق پیش‌بینی‌ها برای توسعه فناوری اطلاعات و تکمیل زیرساخت‌های دادگستری ۵۰ میلیارد تومان به این بخش اختصاص یافته است. همچنین بودجه اختصاص یافته به این بخش نسبت به امسال ۵ برابر شده است. طبق جداول بودجه، بودجه امسال گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات در دادگستری ۱۰ میلیارد است.

از دیگر دستگاه‌هایی که بودجه اختصاص یافته برای گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات در آن دستگاه سال آینده با افزایش قابل توجهی مواجه شده وزارت امور خارجه است. بودجه گسترش توسعه دولت الکترونیکی در این وزارتخانه برای سال آینده ۱۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. امسال به این بخش در وزارت خارجه ۹۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شده بود. این میزان بودجه طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای انجام تحقیقات فنی برای انجام یک پروژه است.

سازمان اداری و استخدامی کشور نیز بودجه بخش توسعه دولت‌الکترونیکی‌اش در سال آینده با افزایش قابل توجهی مواجه است. بودجه‌ای که به این دستگاه دولتی برای توسعه فاوا اختصاص خواهد یافت ۱۳ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان برآورد شده، این در حالی است که امسال به این دستگاه دولتی ۶ میلیارد تومان اختصاص داده شده بود. بودجه اختصاص یافته به این دستگاه دولتی بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.

سازمان تعزیرات حکومتی از دستگاه‌هایی است که سال آینده برای اولین بار بودجه اختصاصی برای توسعه دولت الکترونیکی دارد و این میزان بودجه در ردیف‌های این دستگاه پیش‌بینی شده است. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته به این دستگاه برای سال آینده ۱۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. طبق ردیف‌های بودجه در مجموع برای انجام گسترش فناوری اطلاعات در سازمان تعزیرات حکومتی ۳۰ میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت که ۱۵ میلیارد آن سال آینده و ما بقی آن در سال ۱۴۰۰ اختصاص می‌یابد. گسترش فناوری اطلاعات در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در سال آینده بودجه‌اش افزایش یافته است. بودجه اختصاص یافته به این بخش در سال آینده یک میلیارد و ۱۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است. امسال بودجه اختصاص یافته به این بخش ۷۰۰ میلیون تومان بود.

از سوی دیگر در لایحه بودجه سال ۹۹ برای وزارت آموزش و پرورش دو ردیف بودجه برای گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات در نظر گرفته شده است. یکی از ردیف‌های آن برای هوشمندسازی مدارس و دیگری به گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش پرورش است.
برای هوشمندسازی مدارس در سال آینده به وزارت آموزش و پرورش ۱۰ میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت. این میزان بودجه نسبت به امسال نیز افزایش یافته است. بودجه اختصاص یافته به این بخش طی سال جاری ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

در همین بخش بودجه خاص گسترش فناوری اطلاعات در وزارت آموزش و پرورش ۳ میلیارد تومان برای سال آینده در نظر گرفته شده است که نسبت به امسال ۶۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

از بودجه‌هایی که سال آینده کاهش یافته است می‌توان به بودجه توسعه فرهنگ و خط و زبان فارسی در محیط رایانه‌ای و بودجه گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطت در فرهنگ و هنر اشاره کرد. هر دوی این بخش‌ها با کاهش بودجه در سال آینده مواجه شده‌اند. بودجه توسعه خط و زبان فارسی از ۸ میلیارد تومان طی سال جاری به ۷ میلیارد تومان در سال آینده کاهش یافته و بودجه گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات در فرهنگ و هنر نیز از ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در سال آینده می‌رسد. همچنین بخش ایجاد بسترهای تسهیل تجارت الکترونیکی در کشور نیز با کاهش بودجه مواجه شده است. بودجه اختصاص یافته به این بخش طی سال جاری ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده این در حالی است که در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده که ۹۹۰ میلیون تومان به این بخش اختصاص پیدا کند.

بودجه گسترش فناوری در نیروی انتظامی نیز سال آینده ۲۰۰ میلیون تومان نسبت به امسال با کاهش مواجه خواهد شد. بودجه امسال این بخش ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده؛ اما در سال آینده پیش‌بینی شده است که برای این بخش به نیروی انتظامی یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اختصاص دهند.

جدول کامل بودجه اختصاص یافته در بخش توسعه دولت‌الکترونیکی را می‌توانید در زیر ببینید برای دیدن تصویر بزرگتر این جدول  اینجا را کلیک کنید.

برای بوکمارک این نوشته

http://pvst.ir/71d

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
×Close search
جستجو