skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اجبار استفاده از رمزپویا یک هفته به تعویق افتاد

۱ دی ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳ دی ۱۳۹۸

استفاده از رمز پویا برای خریدهای اینترنتی از هفته دوم دی‌ماه اجباری خواهد شد.

بانک مرکزی اعلام کرده است دارندگان کارتی که تا کنون اقدام به دریافت رمز پویا کرده‌اند می‌توانند از امروز برای خرید اینترنتی از رمز پویا استفاده کنند اما استفاده همگانی از رمز پویا و توقف فعالیت رمز ایستا تا هفته دوم دی‌ ماه به تعویق افتاد.

این اقدام به  منظور امکان استفاده از رمزپویا برای کسانی است که گوشی هوشمند ندارند و رمزپویای خو را باید حتما از طریق پیامک دریافت کنند. سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک در همه بانک‌ها از هفته دوم دی‌ماه اجرایی خواهد شد و به تدریج تمامی بانک‌ها به آن متصل می‌شوند.

هم‌اکنون امکان دریافت رمز پویا از طریق اپلیکشن‌های بانکی در تمامی بانک‌های کشور ایجاد شده‌است. بارها بانک مرکزی اعلام کرده بود که استفاده از رمز پویا از اول دی‌ماه آغاز می‌شود اما به نظر می‌رسد آماده نبودن شبکه بانکی و آماده نبودن بستر ارسال پیامک برای دارندگان گوشی‌های غیرهوشمند موجب شد تا اجرای سراسری این طرح یک هفته به تعویق بیافتد.

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی نیز امروز (اول دی ۹۸) در توییتی اعلام کرد اجبار به استفاده از رمز دوم پویا از هفته دوم دی ما و تنها با یک بانک آغاز می‌شود و روند اجباری شدن آن تا پایان دی ماه برای بقیه بانک‌ها ادامه خواهد یافت.

 

 

http://pvst.ir/713

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو