skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رمزدوم پویای بانک‌ها مرحله‌ای فعال می‌شود

تحریریه پیوست

۲۷ آذر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ بهمن ۱۳۹۸

غیرفعال شدن رمز دوم ایستا در بانک‌های کشور به صورت مرحله به مرحله صورت می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، از ابتدای دی‌ماه اجرای طرح رمز دوم پویا به صورت مرحله‌ای در بانک‌ها و موسسات اعتباری اجرایی می‌شود و رمزهای دوم ایستا به صورت ناگهانی و یکباره قطع نخواهد شد.

هنوز مشخص نشده که کدام یک از بانک‌های کشور در مرحله اول رمز پویای آنها فعال خواهد شد؛ اما در مرحله اول بانک‌هایی که زیرساخت آماده‌تری برای ارائه رمز دوم پویا دارند رمز ایستایشان غیر فعال خواهد شد.

سایر بانک‌ها نیز به تدریج با تکمیل زیرساخت‌های مورد نیازشان برای ارائه رمز پویا به مشتریان رمز دوم ایستایشان غیرفعال می‌شوند. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در صورت اجرای مرحله به مرحله پیاده‌سازی رمز پویا در یک دوره زمانی تقریبا ۱۵ رمز دوم ایستای تمامی بانک‌ها غیرفعال خواهند شد.

همچنین براساس اعلام بانک مرکزی کلیه بانک‌های کشور از ابتدای دی ماه به سامانه هریم (هدایت رمز یکبار مصرف) متصل خواهند شد. با اتصال بانک‌ها به سامانه هریم امکان یکپارچه‌ای در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد تا از طریق آن رمز پویای پیامکی را برای مشتریانشان ارسال کنند. سامانه هریم برای مشتریان بانکی قابل رویت نیست اما موجب می‌شود تا استفاده از رمز دوم پویا برایشان ساده‌تر شود.

روز گذشته (۲۶ آذر) مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در توییتی اعلام کرد: «از ابتدای دی ماه یک دکمه جدید به صفحات پرداخت اینترنتی اضافه خواهد شد و مشتریانی که شماره همراه خود رابه بانک اعلام کرده اند با فشردن این دکمه رمز دوم پویا را ازطریق پیامک دریافت خواهند کرد.»

با اضافه شدن این دکمه به درگاه‌های پرداخت اینترنتی دریافت رمز دوم پویا برای کاربران بانکی ساده‌تر خواهد شد.

http://pvst.ir/6z9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو