skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

برگزاری رویداد FCPC برای حمایت از مسابقات برنامه‌نویسی دانشگاهی

تحریریه پیوست

۲۱ آذر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ بهمن ۱۳۹۸

مسابقات برنامه‌نویسی FCPC با هدف انتقال تجربه فنی و علمی برگزاری رقابت‌های برنامه‌نویسی ACM و همچنین ارتقای رشد علمی و مهارتی دانشجویان و دانش‌آموزان، در دانشگاه فردوسی مشهد توسط «کافه‌بازار» برگزار می‌شود.

معاون مهندسی کافه‌بازار اعلام می‌کند که آن‌ها برای حمایت از مسابقات برنامه‌نویسی دانشگاهی این رویداد را برگزار می‌کنند. 
وحید معصومی، در مورد دلیل برگزاری این رویداد می‌گوید: «اهمیت رویدادهای علمی در شکل‌گیری هسته‌های دانش‌محور بسیار بالا است. این هسته‌ها می‌توانند در فضای صنعت فناوری و اطلاعات تحول ایجاد کنند. گروه اولیه شکل‌دهنده‌ی کافه‌بازار نیز دانشجویانی بودند که در چنین رویدادهای علمی‌ای در کنار هم قرار گرفتند.»

آن‌طور که او اعلام می‌کند برگزاری رویداد FCPC اولین گام، بعد از افتتاح دفتر مشهد کافه‌بازار برای ارتقای علمی و حضور تیم‌های فنی کافه بازار در این شهر است.

معصومی در مورد علت شروع به‌ کار دفتر کافه‌بازار در مشهد اعلام کرد: «استان خراسان رضوی با داشتن ۱۶۸۰ تیم توسعه‌دهنده برنامه و بازی موبایلی و سهم ۱۱.۸ درصد از کل درآمد دیجیتالی کشور، پس از استان تهران نقش مهمی در صنعت فناوری و اطلاعات دارد.»

براساس اعلام روابط‌عمومی کافه‌بازار شرکت‌کنندگان در مسابقات FCPC آمادگی پیدا می‌کنند تا در رویداد برنامه‌نویسی ICPC غرب آسیا حضور یابند. کافه‌بازار امسال نیز مانند چهار سال گذشته حامی رویداد ACM-ICPC خواهد بود. 

رویداد FCPC در روزهای پنج‌شنبه ۲۱ و جمعه ۲۲ آذر ماه برگزار می‌شود. سوالات علمی این رقابت برنامه‌نویسی را شماری از برنامه‌نویسان مجموعه کافه‌بازار که در مسابقات ACM-ICPC مقام آورده‌اند، طراحی می‌کنند. در این رقابت برنامه‌نویسی ۱۸۰ تیم از سراسر ایران ثبت نام کرده‌اند که پس از برگزاری مسابقه مقدماتی، ۵۰ تیم به رقابت می‌پردازند. براساس اعلام کافه بازار در این مسابقات ۱۸ تیم از مشهد و ۳۲ تیم از شهرهای دیگر حضور دارند و در کنار آنها تیم برتر دبیرستانی نیز در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

مجموع جوایز رقابت‌های FCPC مبلغ ۲۷ میلیون تومان است که به تیم‌های دانشجویی و دانش آموزی برتر اهدا خواهد شد.

http://pvst.ir/6yk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو