skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

گزارش خسارت‌ قطع اینترنت به کسب‌وکارها در مجلس خوانده می‌شود

تحریریه پیوست

۶ آذر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

نمایندگان مجلس گزارشی از ابعاد خسارت‌های وارد شده به کسب‌وکارهای مجازی براثر قطع اینترنت را در جلسات آتی صحن علنی مجلس قرائت می‌کنند. 

به گزارش پیوست، این تصمیم مجلس بعد از جلسه روز گذشته (۵آذر) فراکسیون زیست‌بوم فناوری و نوآوری مجلس با جمعی از کسب‌وکارهای مجازی، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، اتحادیه کسب و کارهای مجازی و اتاق بازرگانی گرفته شده است.

فاطمه حسینی، رئیس فراکسیون زیست‌ بوم فناوری و نوآوری مجلس در مورد جزییات این جلسه به پیوست گفت: «جلسه روز گذشته با کسب‌وکارها جلسه مفیدی بود چون آنها تا حدودی مشکلات و چالش‌های ناشی از قطع اینترنت را بیان کردند. البته خسارت‌هایی که بیان شد با توجه به کوچک و بزرگ بودن کسب‌وکارها متفاوت بود. اما در مجموع گزارش آنها نشان داد که  ابعاد خسارت به این فعالان با قطع اینترنت بسیار گسترده بود.»

او ادامه داد:‌ «کسب‌وکارها همچنین در این جلسه انتظارهای خود در این حوزه را از منظر محدود و قطع شدن دوباره اینترنت بیان کردند و امیدوار بودند تا این موضوع مجددا تکرار نشود.»

او ادامه داد: «قرار بود اواخر تابستان گزارشی در حوزه زیست‌بوم نوآوری و فناوری تهیه و در صحن علنی مجلس قرائت شود که این موضوع به دلایلی عقب افتاد. حالا تصمیم‌ گرفته‌ایم ابعاد و گستردگی خسارت‌های کسب‌وکارهای نوپا در اثر قطع اینترنت را نیز به گزارش اضافه کنیم تا در جلسه بعدی مجلس یک گزارش کامل در صحن علنی قرائت شود.»

او همچنین بیان کرد: «این موضوعات در صحن علنی باید مطرح شود چون سیاستگذاران باید در جریان آسیب‌هایی که به کسب‌وکارها در جریان قطع اینترنت وارد می‌شود، قرار بگیرند و با ابعاد و وسعت خسارت‌ها آشنا شوند.»

نمایندگان مجلس همچنین از ابتدای هفته جاری و بعد از اتصال اینترنت ثابت تنها برای کاربران خانگی، تجاری، دانشگاهی جلساتی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بررسی  آسیب‌های وارده به کسب‌وکارها بر اثر قطع اینترنت برگزار کرده‌اند. در جلسه وزیر ارتباطات با اعضای فراکسیون مستقلان ولایی محمدجواد آذری جهرمی اعلام کرد که خسارت وارد شده به مجموعه مخابرات در زمان قطع اینترنت بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.

همچنین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم به پیوست اعلام کرده است که که قطع یک هفته‌ای اینترنت و همچنین ادامه‌دار بودن قطع دیتای تلفن همراه تاکنون به اپراتورهای تلفن‌همراه و شرکت‌های اینترنتی ۱۰۸۰ میلیارد تومان ضرر وارد کرده است.

سازمان تنظیم مقررات می‌گوید که در چند روز گذشته مشغول تهیه آمار خسارات وارده به اپراتورها شده تا این گزارش را در اختیار مراجع تصمیم‌گیر بگذارد. براساس آنچه این سازمان می‌گوید این خسارات تنها به بخش اپراتورهای اینترنتی و تلفن‌همراه کشور وارد شده و جدا از خساراتی است که شرکت‌های استارت‌آپی و دیگر کسب‌وکارهای وابسته به اینترنت دیده‌اند. پیش از این نیز مدیر یک شرکت اینترنتی در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرده بود که با قطع اینترنت آنها در روز متحمل ضرر بین ۱.۲ تا ۱.۳ میلیارد تومانی شده‌اند.

از سوی دیگر در جلسه رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، دبیر کمیسیون تجارت الکترونیکی این سازمان با استناد به گزارش شاپرک اعلام کرد که حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دوره قطعی روزانه تقریبا ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ضرر کرده‌ است.

http://pvst.ir/6x4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو