skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رئیس سازمان پدافند غیر عامل: ۲۰۰ محصول بومی در حوزه سایبری تولید شده است

تحریریه پیوست

۱۸ آبان ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ بهمن ۱۳۹۸

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و سازمان پدافند غیرعامل در ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل برای تقویت ارتباطات این دو نهاد تفاهم‌نامه‌ای امضا کردند. به گفته رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، این تفاهم‌نامه برای تسریع و تقویت همکاری‌ها بین این مرکز و سازمان پدافند غیرعامل به امضا رسیده است. همچنین در مراسم امضاء این تفاهم‌نامه رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه شرکت‌های داخلی با استفاده از ظرفیت‌های تحریم رشد خوبی در حوزه سایبری داشته‌اند اعلام کرد که توسط این شرکت‌ها ۲۰۰ محصول بومی در حوزه سایبری تولید شده است. 

به گزارش پیوست، علی رهبری، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در مورد جزئیات تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان پدافند غیرعامل امضاء کرده‌اند به پیوست گفت: «ما طبق قوانین و مصوبات فعلی کشور همکاری لازم با سازمان پدافند غیرعامل داریم و در این زمینه جلسات آموزشی با این نهاد برگزار می‌کنیم. روی برخی از سامانه‌های این مرکز نیز از نظر امنیتی سازمان پدافند تست نفوذ انجام می‌دهد.»

او ادامه داد: «ما همچنین در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، برنامه‌های پدافند غیرعامل را در راستای مصوبات سازمان پدافند غیرعامل هماهنگ و برنامه‌ریزی می‌کنیم. کمیته مشترک هم تشکیل دادیم و کارگروه تخصصی هم داریم.» به گفته رهبری این تفاهم‌نامه برای تسریع و تقویت همکاری‌ها بین مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و سازمان پدافند غیرعامل بوده است.

او همچنین تاکید کرد: «از سازمان پدافند غیرعامل درخواست کردیم تا برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارمندان، مدیران و پیمانکاران مرکز را تقویت کنند و ما هم اجرای الزامات پدافند غیرعامل را سرعت ببخشیم تا اهداف دو سازمان در این حوزه محقق شود.»

تولید ۲۰۰ محصول بومی در حوزه سایبری 

در حاشیه نمایشگاه «صنایع بومی پدافند غیرعامل» غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل درجمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اگر دولت بتواند اثرهای مخرب تحریم را کنترل کند، شرکت‌های داخلی با استفاده از ظرفیت‌های تحریم می‌توانند قابلیت‌های خود را نشان دهند، گفت: «این نمایشگا‌ه‌ها ویترینی از قابلیت شرکت‌های دانش بنیان هستند. هم‌اکنون در حوزه سایبری حدود ٢٠٠ محصول اساسی و پایه توسط شرکت‌های داخلی دانش بنیان تولید شده است که بسیاری از آنها را در گذشته نداشتیم.»

او ادامه داد: «تاکنون توانستیم در حوزه سایبری نمونه‌های داخلی تولید کنیم. به عنوان مثال سامانه اسکادا که از نظر استراتژیکی از اهمیتی بسیاری برخوردار است. ۵ محصول دیگر هم تولید کردیم که صد در صد داخلی و از نظر امنیتی و دفاعی تاییده شده هستند.»

جلالی با بیان اینکه امنیت ارتباط لاینفکی با تولید داخل دارد، در مورد تست محصولات خارجی و اهمیت توجه به تولید داخلی بیان کرد: «وقتی محصول خارجی وارد کشور می‌شود، ما نمی‌توانیم از نظر امنیت این محصولات را تضمین کنیم. زمانی می‌توانیم نسبت به محصولی مطمئن باشیم که تولید داخلی و قابل تست باشد.»

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود به توسعه محصولات سایبری در حوزه بیولوژیک اشاره کرد و گفت: «در حوزه بیولوژیک زمینه تشخیص برای ما بسیار با اهمیت است. به همین خاطر در این زمینه اولین آزمایشگاه سطح سه را افتتاح کردیم. در این آزمایشگاه لایه جدیدی از تهدیدهای حوزه بیولوژیک رصد می‌شود و به ما اعلام می‌کند که چه راه‌حلی برای این تهدیدها وجود دارد.»

جلالی همچنین بیان کرد: «پیش‌بینی می‌کنیم تا اواسط سال ٩٩ ،۵١ شهر را به محصولات تولید داخل در حوزه رصد،‌ پایش و رفع آلودگی مجهز کنیم. قصد داریم اولین محصولات در این حوزه  را در حرم امام رضا مستقر کنیم.»

ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل امروز (۱۸ آبان ماه) با حضور غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل، حمید زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، محمدباقر عالی،رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و جواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا افتتاح شد.

http://pvst.ir/6py

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو