skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

معاون وزیر ارتباطات:‌ فهرست درگاه فروش فیلترشکن به دادستانی اعلام شده است

تحریریه پیوست

۴ آبان ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ بهمن ۱۳۹۸

معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در واکنش به اظهارت اخیر سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی که گفته بود وزارت ارتباطات مافیای پشت پرده فیلترشکن‌ها را  معرفی کند، اعلام کرد که لیست درگاه‌های فروش فیلترشکن و VPN را  به مرکز ملی فضای مجازی و دادستانی ارائه کرده‌اند.

حمید فتاحی،‌ در گفت‌وگو با روابط‌عمومی وزارت ارتباطات در این مورد گفت: «ما در تاریخ ٢١ خردادماه ٩٨ لیستی را از درگاه‌هایی که به‌صورت آشکار اقدام به تبلیغات و فروش VPN می‌کنند به مرکز ملی فضای مجازی اعلام کردیم و مرکز ملی فضای مجازی هم این لیست را به دادستانی ارجاع داده است. بااین‌وجود این موضوع از سوی معاون دادستانی مطرح‌شده که وزارت ارتباطات اگر اطلاعی از فروشندگان VPN دارند به ما اطلاع بدهند.»

رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به این‌که درخواست سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور این است که وزارت ارتباطات اگر از مافیای فیلترشکن‌ها مستندی دارد، آن را اعلام کند توضیح داد: «مستندات مشخص است و زمانی که افراد به ‌راحتی در فضای مجازی در حال تبلیغ فیلترشکن هستند و شماره درگاه بانکی اعلام می‌کنند تا پول خرید را به حسابشان واریز کنند، دیگر چه مستنداتی مدنظر است؟ همه این موارد شناسایی و اعلام‌شده است.»

براساس اظهارت فتاحی دستگاه‌های نظارتی دیگر هم هر یک فهرست‌های متفاوتی از ٢٠٠ تا ٣٠٠ فروشنده VPN به دادستانی اعلام کرده‌اند؛ اما یک عزم راسخ و جدی برای برخورد با این افراد  وجود ندارد.  فتاحی هم مشکل اصلی در این زمینه را خلاء قانونی اعلام و تاکید کرده که قاضی نمی‌تواند در این زمینه به مواد قانونی استناد و برخوردی صورت گیرد.

http://pvst.ir/69v

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو