skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اولین قرارداد شهرداری تهران با تاکسی‌های اینترنتی امضا شد

تحریریه پیوست

۲۲ مهر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ بهمن ۱۳۹۸

اولین قرارداد شهرداری‌ها با یک شرکت تاکسی اینترنتی، بین شهرداری تهران و تپسی امضا شد.

به گزارش پیوست، علی پیرحسین‌لو، مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهارن در توییتی با اعلام این خبر گفت: «در‌واقع فعالیت‌های این شرکت بعد از این رسمیت یافته و به‌طور توأمان تحت حمایت و نظارت قانونی قرار می‌گیرد. طبعا ضابطه‌های مربوط به ترافیک، آلودگی هوا و امنیت داده‌ها هم باید رعایت شود.»

علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران نیز در توییتی دیگر اعلام کرد: «عصر دیروز فعالیت تپسی از نظر شهرداری تهران رسمیت یافت.» او در گفت‌وگو با پیوست با تایید این خبر، گفت: «این قرارداد و مفاد آن همان قرادادی است که در دستورالعمل فعالیت تاکسی‌های اینترنتی آمده بود و عینا پیوست دستورالعمل امضا شده است.» به گفته او خدماتی مانند سهیمه طرح ترافیک پس از امضای این قرارداد شامل رانندگان خودروهای تپسی می‌شود.

قنادان تاکید کرد مانند الوپیک و کارپینو که پیش از این از سوی سازمان تاکسیرانی پذیرفته بودند از این به بعد تپسی نیز به این لیست اضافه شده است. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در پایان گفت: «در حال حاضر زمین بازی ذره ذره برای ما شفاف‌تر می‌شود که اگر بخواهیم با تاکسی‌هایی که در سامانه‌هایی غیر از سامانه‌های رسمی موردتایید شهرداری تهران فعال هستند برخورد کنیم این برخورد چگونه باید باشد.»

پیش از این، متن دستورالعمل فعالیت تاکسی‌های اینترنتی به همراه قرادادی که شامل مدل پیشنهادی خدمات هوشمند مسافر در کلانشهرها بود منتشر شده بود. براساس این قرارداد شهرداری متعهد شده نسبت به تخصیص سهمیه استفاده از طرح ترافیک برای ناوگان تحت پوشش شرکت از محل بخشی از سهمبه اختصاص داده شده به آژانس‌های آن شهر اقدام کند. از سوی دیگر شهرداری موظف شده  است برای استفاده شرکت‌های تاکسی اینترنتی از مزایای شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی مانند معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، نسبت به صدور معرفی‌نامه لازم به عنوان شرکت حمل‌ونقل عمومی اقدام کند.

http://pvst.ir/68x

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو