skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

کیف پول‌های همراه فرصتی برای رقابت با بانک‌ها

تحریریه پیوست

۱۸ مهر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ بهمن ۱۳۹۸

 بانک جهانی اعلام کرده که حدود ۱.۷ میلیارد نفر هنوز حساب بانکی ندارند، اما در مقابل دو سوم از این افراد به تلفن‌همراه دسترسی دارند. در گزارش بانک جهانی به این موضوع اشاره شده که  روزبه‌روز استفاده از کیف پول‌ها جایگزین استفاده از کارت‌های بانکی می‌شوند.

به گزارش پیوست، کیف پول‌های همراه (Mobile Wallet)  بهترین ابزار برای بانک‌هایی است که می‌خواهند با فین‌تک‌ها رقابت کنند. این کیف پول‌ها همچنین یکی از ابزارهای کلیدی در سوق دادن جامعه به سمت عدم استفاده از پول نقد محسوب می‌شوند. میزان اهمیت فرصت استفاده از کیف پول‌های همراه برای بانک‌ها با توجه به منطقه متفاوت است، اما آنچه اهمیت دارد انعطافی است که این کیف پول‌ها در بازار امروز با خود به همراه می‌آورند، انعطافی که مشتری خواهان آن است.

کیف پول‌های همراه که به خوبی طراحی شده باشند، با توجه به قابلیتشان در امنیت و مدیرت منابع مختلف، می‌توانند امکان استفاده آسان را برای مشتری فراهم بیاورند؛ همین امر باعث می‌شود بتوان از آنها در هر نوع اکوسیستمی استفاده کرد.

به گزارش وب‌سایت fintechfutures، کیف پول‌های همراه در اروپا و امریکای شمالی، توانسته‌اند مشتریان جوان و نسل جدید را به خود جذب کنند؛ زیرا افراد نمی‌خواهند پول نقد با خود حمل کنند یا مدام به شعبه‌های بانک یا دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کنند. این نکته، همان مساله‌ای است که باعث رشد فین‌تک‌ها شده است. در این میان، کیف پول‌ها می‌توانند این امکان را برای بانک‌ها فراهم بیاورند که ثبات خود را در بازار در حال تغییر حفظ کنند. 

http://pvst.ir/68n

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو