skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

۶۷ درصد کسب‌وکارها مشکلات امنیتی خود را اعلام نمی‌کنند

تحریریه پیوست

۱۸ مهر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ بهمن ۱۳۹۸

 تحقیق اخیر شرکت چند ملیتی کسپرسکی نشان می‌دهد که  دو سوم (۶۷ درصد) از کسب‌وکارها اتفاق‌های مربوط به تهدید سایبری را به رگولاتورها اعلام نمی‌کنند. به گزارش پیوست، دقیقاً مشخص نیست که سازمان‌ها با چه هدفی این مساله را پنهان می‌کنند، شاید یکی از دلایل آن، ترس از خراب شدن تصویر و اعتبار شرکتشان در ذهن مردم باشد.

بر اساس مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا (GDPR) ، کسب وکارها باید هر گونه نقض داده یا درز داده‌ را که در سازمان‌هایشان رخ می‌دهد، طی ۷۲ ساعت اعلام کنند، اما اکثر کسب‌وکارها این کار را نمی‌کنند.

پاسخ‌دهندگان تحقیق کسپرسکی گفته‌اند که بیش از نیمی از تهدیدهای سایبری به معنای این است که سازمانشان قوانین وضع‌شده از سوی رگولاتورها را نقض کرده‌اند. در این میان ۶۳ درصد اشاره کرده‌اند که می‌ترسند اعتماد مشتریان به آنها، از دست برود.

از سوی دیگر،  نکته تناقض‌آمیز این است که کسب‌وکارها مطابقت با مقررات یا رگولاتوری را بسیار جدی تلقی می‌کنند و فقط یک‌ پنجم آنها (۲۱ درصد) اعتراف کرده‌اند که عملکرد فعلی‌شان با مقررات سازگار نیست. در این تحقیق ۲۸۲ شرکت در سراسر جهان از اروپا، آمریکای شمالی و لاتین، خاورمیانه و آسیااقیانوسیه بررسی شده‌اند.

http://pvst.ir/68m

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو