skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سه سرویس‌ شهرسازی هوشمند شدند

تحریریه پیوست

۱۷ مهر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ بهمن ۱۳۹۸

سرویس‌های هوشمند شهرسازی رونمایی شدند و در حال حاضر قابلیت استعلام طرح تفصیلی، نمایش اطلاعات شهرسازی و استعلام آخرین وضعیت پرونده شهرسازی برای شهروندان امکان‌پذیر است.

به گزارش پیوست، معاون شهرسازی شهرداری تهران در مراسم رونمایی از سرویس‌های هوشمند شهرسازی  که صبح امروز (۱۷ مهرماه) برگزار شد اعلام کرد روند صدور پروانه به زودی الکترونیکی خواهد شد. در این مراسم اعلام شد خدمت دیگری که شهرداری می‌خواهد برای ارائه سرویس‌ در اختیار شهروندان قرار دهد، هوشمندسازی فعالیت تهیه نقشه است. بر همین اساس قرار است هوشمندسازی فعالیت تایید نقشه در سامانه شهرسازی در فرآیند صدور پروانه الکترونیکی شود. 

عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی شورای شهر تهران در مراسم رونمایی از سرویس‌های هوشمند شهرسازی اعلام کرد در سازمان‌های شبکه‌ای مردم خودشان دخیل هستند و در این سیستم نیز با ثبت درخواست اینترنتی و ارائه خدمات دیگر مربوط به صدور پروانه شهرداری در تلاش است سامانه را کامل‌تر و کارآمدتر کند.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد: «سیستم‌های باز بسیار متنوع، نوآور و توانمند هستند که ویژگی‌های داستان آینده بهتر را برای ما شکل خواهند داد. امروزه با یک شتاب فضاینده در تحولات در حال شکل‌گیری هستند و مدیریت شهری نیز باید خود را به این فرآیند نزدیک کند. در گذشته وقتی سخن از سیستمی شدن صدور پروانه‌ها می‌گفتیم همه نسبت به آن واکنش نشان می دادند اما امروزه راه گریزی از این فرآیندها وجود ندارد.»

در این مراسم محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در تعریف شهرهوشمند گفت: «شهری است که مردم در آن راحت‌تر زندگی می‌کنند و امورات شهری راحت‌تر انجام می‌شود.» به گفته او تحول دیجیتالی سرمنشا شهرهوشمند است و اگر شهرداری به سمت تحول دیجیتالی برود می‌توان امیدوار بود به سمت شهرهوشمند حرکت کنیم.

فرجود بر این باور است که تحول دیجتالی در شهرداری زمانی رخ می‌دهد که ذی‌نفعان تجربه متفاوتی از خدمات را تجربه کنند و تغییر روال رخ دهد.‌ او تاکید کرد تغییر مدل‌های کلان کسب‌وکار نمود دیگر تحول دیجیتال است که باید در شهرداری رخ دهد. 

پس از او بهاره آورین، رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران اعلام کرد شهرسازی و معماری حوزه خاص شهرداری است و به همین دلیل هوشمند شدن فرآیندها و سیاست‌گذاری درباره آن اولویت دارد. به گفته او این حوزه لبه اعتماد به مردم است و این دلیل دیگری برای اولویت بخشی به این حوزه است.

رونمایی از سرویس‌های هوشمند شهرسازی با حضور معاون معماری شهرسازی شهرداری تهران، روسای مدیریت شهری و مدیرعامل فناوری و اطلاعات شهرداری تهران و جمعی از هیات رئیسه شورای شهر تهران برگزار شد. 

در حال حاضر شهروندان با ورود به سامانه شهرسازی شهرداری تهران می‌توانند درخواست تشکیل پرونده الکترونیکی و نظارت بر اجرای آن را به صورت غیرحضوری بدهند و همچنین اطلاعات پرونده شهرسازی را ببینند. کاهش آلودگی هوا و ترافیک از دیگر اهداف هوشمندسازی شهر است. 

http://pvst.ir/68h

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو