skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

پلتفرم ویژه ارایه خدمات مالی به استارت‌آپ‌ها راه‌اندازی شد

تحریریه پیوست

۱۰ مهر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

گروه مالی فیروزه سرویس جدید خود برای ارایه خدمات مالی ویژه برای شرکتهای استارتآپی را راهاندازی کرد. این سرویس امروز (۱۰ مهر) در رویدادی «فیروزه پلت« با حضور مدیران شرکتهای استارتآپی و فعالان بازار سرمایهگذاری معرفی شد.

به گزارش پیوست، آنطور که مدیرعامل گروه سرمایهگذاری فیروزه در مورد این ابزار مالی میگوید، هدف اصلی «فیروزه پلت» اتصال خریدارن و فروشندگان بالقوه سهام در استارتآپها و کمک به نقدشوندگی سهام و همچنین سرمایهگذاری در استارتآپها است.

رامین ربیعی با اعلام اینکه گام اول رشد شرکتهای استارتآپی با توجه به توسعه زیرساختهای ارتباطی کشور و رشد ضریب نفوذ اینترنت و موبایل کشور برداشته شده گفت: «حالا زمان برداشتن گام دوم است. این گام با توجه به کمبود سرمایه از خارج و داخل باید با کمک اقداماتی از جمله ادغام و واگذاری سهام شرکتها اتفاق بیفتداو افزود: «در حال حاضر بنیانگذاران و کارمندان یک شرکت استارت‌آپی  سهامی  در اختیار دارند، اما نمیتوانند با آن کاری انجام دهند چون فضایی برای فروش این سهام یا واگذاری آن وجود نداردربیعی تاکید میکند که فیروزه پلت راهاندازی شده تا چنین فضایی را در اکوسیستم استارتآپی کشور به وجود بیاورد که امکان خروج موفق از یک استارتآپ، خرید و فروش سهام و جذب سرمایه برای این شرکتها فراهم شود.

مدیرعامل گروه سرمایهگذاری فیروزه در این رویداد ورود شرکتهای استارتآپی به بورس در چندسال آینده را یک امید واهی دانست و گفت:‌ «درچند سال آینده با توجه به قوانین بازار بورسی و اینکه بازار بورس ریسک پذیرفتن شرکتهای استارتآپی را قبول نمی‌‌کند شرکت بزرگ استارتآپی وارد بورس نمیشود و اگر برخی میگویند این اتفاق خواهد افتاد برای امیدوار کردن ماست. بنابراین در چنین شرایطی یک پلتفرم مانند فیروزه پلت میتواند شرایط جذب سرمایه و واگذاری سهام شرکتهای استارتآپی را فراهم کند.»

ربیعی با یادآوری این موضوع که فیروزه پلت یک سامانه پیچیده نیست ادامه داد: «این سامانه یک بازار نیست چون روی آن معاملهای صورت نمیگیرد. این سامانه فضایی است تا امکان واگذاری سهام شرکتها به صورت محرمانه وجود داشته باشد و از سمت دیگر فضا برای جذب سرمایه نیز فراهم شود

ربیعی در پایان تاکید کرد که بحث ادغام شرکتهای استارتآپی کار آسانی نیست؛ اما به آدماها و ابزاری نیاز دارد تا مدیران شرکتهای استارتآپی را برای برداشتن این قدم مهم در راستای رشد و توسعه بازارشان تشویق کند. او ابزار امیدواری کرد که حالا با فعال شدن فیروزه پلت تا چند سال آینده خروجهای موفق، ادغامهای بزرگ و جذب سرمایههای چشمگیر در اکوسیستم استارتآپی رخ دهد.

پیش از این نیز رامین ربیعی در یک نشست خبری برای معرفی «فیروزه پلت» گفته بود که این سرویس سامانهای خواهد بود که امکان اتصال سهامداران استارتآپی با سرمایهگذاران صنعتی، سنتی و خانوادگی را فراهم میکند تا در نهایت خروجهای موفق در بازار استارتاپی کشور رقم زده شود

او در این نشست خبری و در پاسخ به این سوال پیوست که آیا اطلاعات روی این سامانه در اختیار عموم قرار میگیرد یا خیر گفته بود: «اطلاعاتی قرار گرفته روی این سامانه صد در صد محرمانه است. اینکه چه کسی یا شرکتی چه سهامی خریداری کرده یا سهامی فروخته است یا چه سهامی با چه قیمتی خرید یا فروش شده است به هیچوجه به صورت آنلاین در اختیار کسی قرار نمیگیرد. تمامی این موارد در جلسات حضوری بحث و در گام بعدی شرایط برای خرید یا فروش سهام فراهم میشود

این سامانه به آدرس www. firouzehplat.com در دسترس است.

http://pvst.ir/67t

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو