skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سومین دوره رویداد بازی‌سازی LEVELUP به پایان رسید

تحریریه پیوست

۹ مهر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

مراسم ویدیویی اختتامیه رویداد levelup شب گذشته (۸مهرماه) به صورت زنده برگزار و تیم EMP سازنده بازی ماریو تیرانداز به عنوان تیم اول شناخته شد.

به گزارش پیوست، سومین رویداد بازی‌سازی levelup پس از گذشت ۷ هفته، شب گذشته با معرفی تیم‌های برتر به کار خود پایان داد. در این دور از رویداد شرکت‌کننده‌ها باید بازی‌های قدیمی پیش از سال ۲۰۰۰ را با وفاداری به طراحی و با نوآوری دوباره بازسازی می‌کردند. این رویداد با همکاری شرکت‌های فن‌افزار و هیولا برگزار شد.

کسری تهرانی، مدیر توسعه تجاری هیولا در مورد روند این رویداد گفت: «تیم‌های بازی‌ساز برای رسیدن به فینال و مرحله داوری باید از سه مرحله عبور می‌کردند. از ۱۰۵ تیم شرکت‌کننده ۵۵ تیم با ارسال سند مفهومی بازی (Game Concept Document) به مرحله بعدی رفتند و در مرحله دوم تیم‌ها باید نسخه‌ قابل بازی اولیه (First Playable Demo) را برای ورود به مرحله بعد آماده می‌کردند که ۴۵ تیم موفق شدند از این مرحله نیز گذر کنند.»

او ادامه داد: «در مرحله سوم تیم‌ها باید نسخه نهایی قابل بازی ارائه می‌دادند. در این مرحله ۲۶ تیم موفق شدند به مرحله نهایی برسند. بازی‌ها به مدت یک هفته قبل از مراسم اختتامیه در «میدان» هیولا قرار گرفتند و فرصت بازی‌ کردن، رای دادن و همین‌طور نقد بازی‌ها برای علاقه‌مندان وجود داشت.»

تهرانی در ادامه آمار و ارقامی از این رویداد نیز ارائه داد و بیان کرد: «امسال ۱۰۵ تیم و ۲۸۰ شرکت‌کننده در رویداد levelup شرکت کردند. این یعنی ۳ شرکت‌کننده به ازای هر تیم وجود داشت. از این تعداد ۹ درصد بانوان و ۹۱ درصد آقایان بودند.»

او ادامه داد: «از افراد شرکت‌کننده درخواست کردیم تا سابقه و تجربه در حوزه بازی را بیان کنند. نتیجه این آمار بسیار جالب توجه بود. افرادی که این آمار را وارد کردند، ۹۹۱ سال تجربه در این حوزه دارند. برخی از گیمرها ۱۰ تا ۱۲ سال بازی می‌کردند. تیم‌های حرفه‌ای جزو شرکت‌کنندگان بودند که سال‌های بسیاری است که در این حوزه فعالیت می‌کنند. در مورد سن شرکت‌کنندگان کم‌سن‌ترین شرکت‌کننده متولد ۱۳۸۴ و بزرگترین آنها متولد ۱۳۶۱ است. میانگین سنی شرکت‌کنندگان این دور از رویداد ۲۳ سال بود.»

تهرانی با اشاره به اینکه یکی از اهداف برگزاری levelup به صورت آنلاین شرکت افراد علاقه‌مند از شهرهای دیگر است، در مورد حضور شرکت‌کنندگان به تفکیک استان آماری ارائه داد: «از ۲۳ استان در این رویداد شرکت کردند. از تهران ۴۰ درصد و از شهرستان ۶۰ درصد حضور داشتند. استان‌های البزر، اصفهان، خراسان رضوی و قم بیشترین شرکت‌کننده را دارا بودند.»

امیرحسین فصیحی، مدیرعامل فن‌افزار نیز در مورد این اهداف رویداد LEVEUP گفت:« لول‌آپ همیشه اهداف آموزشی داشته است. امسال عمیق شدن، تحلیل و مطالعه‌ بازی‌های قدیمی مهم‌ترین هدف ما دراین رویداد بود چون این بازی‌ها نکات بسیار ظریفی در جنبه‌های مختلف طراحی بازی دارند.»

او همچنین افزود: «علیرغم اینکه نام این مراسم اختتامیه است، اما به نظرم برای شرکت‌کنندگان لول‌آپ امروز شروع یک مسیر جدی‌تر است. در دوره‌های قبل نیز بعضی از تیم‌ها مسیری را که در بازه‌ چندهفته‌ای رویداد شروع کرده بودند، ادامه دادند و در این دوره نیز در صورتی که تیم‌ها بازی‌های خود را بهبود دهند، امکان بروزرسانی بازی‌ها روی هیولا وجود دارد.»

رضا ژیان، مدیر فنی شرکت فن‌افزار شریف در این مراسم در مورد بازی‌های ارسال شده به این رویداد گفت: «با برخی از بازی‌هایی که ارسال شده بود، با مشکلاتی مواجه شدیم. بعضی از آنها از حالت سرگرمی خارج شده بود و بازی‌سازان تاکید بسیاری روی شبیه بودن بازی خود به بازی قدیمی داشتند. در بعضی از بازی‌ها نوآوری خاصی دیده نمی‌شد. البته می‌توان تمام این موارد را به محدودیت زمان هم مرتبط دانست. شاید اگر زمان بیشتر بود، تیم‌ها با تمرکز بیشتری بازی‌ می‌ساختند.»

او در ادامه صحبت خود در مورد داوران بیان کرد: «امسال سعی کردیم تا از داورانی دعوت کنیم که در زمینه‌های مختلف بازی‌سازی فعالیت می‌کنند. در هفته آخر بازی‌ها را در سایت هیولا قرار دادیم تا کاربران بازی کنند و رای دهند. رای‌ها و نقدهای آنان برای داوران ما هم از اهمیت زیادی برخوردار بود و روی داوری آنها اثر داشت.»

برندگان رویداد levelup

در پایان اختتامیه سومین رویداد levelup کسری تهرانی تیم‌های برتر این دور از رویداد را اعلام کرد.
به گفته تهرانی امسال علاوه بر ۳ تیم برتر، ۳ تیم نیز تقدیر شایسته داوران شناخته شدند و این برندگان ۲ میلیون تومان دریافت خواهند کرد. بنابراین این دور ۶ برنده خواهد داشت. به این ترتیب تیم‌های «درخت سپید»، «جوادی گیمز» و «کرایینگ سایکو» به عنوان تیم‌های شایسته تقدیر هیات داوران برگزیده شدند.

۳ تیم اول سومین رویداد levelup نیز به ترتیب عبارت هستند از تیم «EMP» با دوباره‌سازی بازی «SUPERMARIO»، تیم «SURF AROUND» با بازسازی بازی «TANK 1985» و تیم «THE ONE» با دوباره‌سازی بازی «PAC-MAN». در این دور تیم اول ۳۰ میلیون تومان، تیم دوم ۱۰ میلیون تومان و تیم سوم ۵ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

http://pvst.ir/67m

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو