skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت‌ها در آینده نیازمند کدام مهارت‌ها هستند

۲۸ شهریور ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۳۹۸

مدل مشاغل طی سال‌های آینده تغییر خواهد کرد و میزان مشاغل در برخی زمینه‌‌ها کاهش و در برخی زمینه‌ها افزایش می‌یابد.

به گزارش بیزینس اینسایدر، رهبران فناوری معتقدند استخدام افرادی با مهارت‌های ویژه و خاص کلید سازگاری شرکت‌های فناوری در برابر تغییرات گسترده ایجاد شدته در صنعت آتی است.
 CTA یا انجمن فناوری مشتری،  طی نظرسنجی و مصاحبه با بیش از ۲۵۰ رهبر فناوری، تحقیق خود را با «عنوان بررسی آینده کار» اخیرا منتشر کرده است.
طبق نظر سنجی که توسط این انجمن صورت گرفته رهبران فناوری معتقدند تغییرات فناوری همچنان ادامه خواهند داشت و این تغییرات صنعت را در سال‌های آینده متحول می‌سازد و افرادی در این میان موفق‌تر خواهند بود که بتوانند افراد با مهارت‌های خاص را جذب کنند.

مهارت‌های مورد نیاز شرکت‌های فناوری

از هر پنج پاسخ‌دهنده به سوالات تحقیق CTA، چهار نفر اعلام کرده‌اند که می‌خواهند افرادی را بیابند که استعدادهای واقعی و کارآمد دارند.  ۶۳ درصد از رهبران در پاسخ به این سوال که چه تخصصی بیشترین اهمیت و تقاضا را در شرکت‌هایشان دارد، به توسعه نرم‌افزار اشاره کرده‌اند. تحلیل داده با رقم ۵۴ درصد، مهندسی با رقم ۵۲ درصد و هوش مصنوعی یا یادگیری ماشین با اختصاص دادن ۴۸ درصد به خود، در رتبه‌های بعدی این نظرسنجی قرار گرفته‌اند.
بعد از این مهارت‌ها، محاسبات ابر، شبکه‌های رایانه‌ای و امنیت سایبری، مهارت‌های مورد نیاز هستند و یک‌سوم از پاسخ‌دهندگان اشاره کرده‌اند که بیشترین نیاز به این مهارت‌ها در صنعت وجود دارد.

پیشرفت‌های فنی، نیروی کار را به پیش می‌رانند

فناوری جدید پیچیده‌تر از فناوری‌های پیشین است و چشم‌انداز صنعت را با استفاده از هوش مصنوعی و روباتیک در آینده نزدیک متحول خواهد کرد. با این حال، ۵۷ درصد از رهبران تحقیق گفته‌اند که پیش‌بینی نمی‌کنند شرکتشان طی پنج سال آینده اتوماسیون یا دیگر پیشرفت‌های فنی را  جایگزین کارکنان و کارمندانش کند. ۲۹ درصد به این پاسخ، بله گفته‌اند و توضیح داده‌اند که انتظار می‌رود در سال‌های آینده، فناوری جایگزین برخی از کارمندها شود.
دوسوم از رهبران گفته‌اند برنامه دارند که مهارت‌های جدید را به کارکنانشان آموزش دهند و آنها را در شرکت نگه دارند.

متخصصانی با تجربه‌های واقعی

CTA در تحقیق خود از رهبران می‌پرسد که به چالش‌هایی  اشاره کنند که پیش‌بینی می‌کنند در زمینه استخدام کارمندان جدید با آنها مواجه خواهند شد. رایج‌ترین نگرانی آنها، نیاز به کارمندانی است که در مورد چند حوزه اطلاعات دارند و از نظر دانش در مورد حوزه‌های فناوری متخصصند و در عین حال هوش عاطفی دارند.
پاسخ‌دهندگان همچنین اشاره کرده‌اند که استخدام‌های جدید ممکن است از بین افرادی باشد که مدارک دانشگاهی مرتبط دارند، اما مساله این است که مدیران نیاز به تجربه واقعی کارمندان خود در جهان واقعی دارند.

http://pvst.ir/66r

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو