skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رگولاتوری: اپراتورهای پستی از ابتدای مهرماه فعالیت خود را آغاز می‌کنند

تحریریه پیوست

۲۷ شهریور ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

 مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام می‌کند که نرخ‌نامه جدید سرویس‌های پستی ابلاغ شده و اپراتورهای خصوصی پست با ارائه شناسنامه خدمات خود به رگولاتوری می‌توانند از ابتدای مهرماه خدمات چدید پستی جدیدشان را ارائه کنند.

یک سال و ۶ ماه از ارائه پروانه به اپراتورهای خصوصی پست می‌گذرد اما این اپراتورها هنوز فعالیت رسمی خود را آغاز نکرده‌اند. مدیران اپراتورهای خصوصی پست تنظیم و تصویب نرخ خدمات و SAL توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را یکی از دلایل طولانی شدن فرایند شروع به کارشان در بازار اعلام می‌کنند. حالا به نظر می‌‌رسد با تصویب نرخ‌نامه جدید سرویس‌های پستی این اپراتورها امکان ارئه خدمات خود را داشته باشند.

شهرام حی‌شاد، مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی رگولاتوری در مورد جزئیات نرخ‌نامه جدید به پیوست گفت: «اپراتورها قصد دارند سرویس‌های خود را با اسامی جدید و شرایط بهتر و نوینی ارائه دهند که با نرخ‌نامه قبلی شرکت پست در این زمینه تضاد داشت. به همین خاطر نرخ‌نامه پیشین شرکت پست را کنار گذاشتیم و نرخ‌نامه جدید برپایه SLA (ضمانت‌نامه کیفیت خدمات) تنظیم و تصویب و ابلاغ کردیم.»

او ادامه داد: «در نرخ نامه قبلی اسامی سرویس‌ها با نرخشان به صورت مشخص تعیین شده بود. اما در نرخ‌نامه جدید برای سرویس‌ها اسمی در نظر نگرفتیم و براساس سرعت سرویس‌ها را تعریف کردیم. به عنوان مثال سرویس با اولویت ثبتی. حال این سرویس بین شهری یک نرخ و در استان همجوار نرخ دیگر دارد. چون سه اپراتور پستی هستند امکان دارد هرکدام اسمی برای سرویس‌ها تعیین کنند و ما این مورد را به عهده خودشان گذاشتیم.»
به گفته حی‌شاد اپراتورهای پستی خصوصی  تا چند روز آینده فرصت دارند شناسنامه خدمات خود را براساس نرخ‌نامه جدید تنظیم کنند و به سازمان رگولاتوری تحویل دهند. او همچنین تاکید کرد: «در این شناسنامه خدمات اپراتورها باید اسم و نرخ خدمات جدید را تعیین و به ما ارائه کنند تا هم سازمان رگولاتوری به راحتی نظارت کند و هم مردم از جزئیات خدمات آگاه شوند و به صورت شفاف بدانند با چه خدماتی روبرو هستند.»
او در پاسخ به این سوال پیوست که چرا یک‌سال تصویب نرخ‌نامه به طول انجامید، بیان کرد: «در این یک سال زیرساخت‌های اپراتورهای پستی هم برای ارائه خدمات آماده نبود، به همین خاطر آنها نتوانستند سرویس خاصی ارائه دهند. در این مدت هم نرخ‌نامه جدید میان سازمان رگولاتوری و اپراتورهای پستی در رفت و آمد بود و در شورای رقابت هم بررسی شد تا مورد تایید قرار گرفت و تصویب شد.»

اسفند ماه سال ۹۶ دو شرکت «ترن‌ پارت تیپاکس» و «کنسرسیوم مدنی پیشگامان بادپا» پروانه دو اپراتور پستی از سازمان تنظیم مقررات را دریافت کردند. با اینکه براساس قانون زمان لازم‌الاجرا شدن قراردادهای فعالیت اپراتورهای خصوصی شش ماه پس از زمان اعطای پروانه به آنهاست. اما با گذشت شش ماه در شهریور ماه ۹۷ فعالیت این دو اپراتور خصوصی پست آغاز نشد. آبان‌ماه ۹۷ سیدمجتبی نصیری، معاون سابق امور پستی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگو با پیوست تاکید کرد که فعالیت اپراتورها از ابتدا آذر امسال آغاز خواهد شد و تعیین چارچوب‌ها و شرایط قانونی در این حوزه را دلیل تاخیر در فعالیت این دو اپراتور پستی دانسته بود.در دی‌ماه ۹۷ نیز شهرام حی‌شاد، مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد که هنوز تاریخ دقیق فعالیت رسمی این اپراتورها مشخص نیست و پس از تعیین و تنظیم نرخ خدمات و SLA شروع فعالیت اپراتورهای خصوصی پست مشخص خواهد شد.

http://pvst.ir/66q

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو