skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

درخواست ۸۶ کسب‌وکار آنلاین برای اتصال به سامانه سروا

تحریریه پیوست

۲۳ شهریور ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

سازمان فناوری اطلاعات گزارش سه ماه نخست بهرهبرداری از سامانه «سروا»؛ درگاه ارتباط بخش غیردولتی به بخش دولتی را منتشر کرده که براساس این گزارش ۸۶ کسبوکار درخواست اتصال به این سامانه و دریافت سرویس از آن را داشتهاند که از این بین تنها ۳۴ کسبوکار موفق به دریافت خدمات از سروا شدهاند.

براساس گزارش جدید سازمان فناوری اطلاعات این سامانه یک سامانه تکاملی است و بهمرورزمان و با مشارکت سازمانهای دولتی تکامل خواهد یافت و بر همین اساس در ۳ ماه گذشته با تقاضای ۸۶ کسبوکار برای اتصال و دریافت سرویس موافقت شده و در حال حاضر ۳۴ کسبوکار در حال دریافت خدمات دولتی هستند. آنطور که سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرده است اکنون خدمات مربوط به ثبتاحوال، شاهکار (احراز هویت)، اطلاعات جغرافیایی (GNAF) و خدمت بنیاد شهید و ایثارگران روی این سامانه ارائه میشود. همچنین تا انتهای شهریور ماه خدمت مربوط به آموزشهای فنیحرفهای (مانند تائید مدرک فنیحرفهای) نیز روی این سامانه به کسبوکارها ارائه خواهد شد.

به گزارش پیوست، سروا پلتفرم اتصال کسبوکارها به مرکز تبادل ملی دادهها (NIX) است که اردیبهشت ماه سال جاری و همزمان با روز جهانی ارتباطات راهاندازی شد. این سامانه مرکز تبادل اطلاعات دولت با بخش خصوصی و عمومی، با هدف به اشتراک گذاری اطلاعات دولتی برای استارتاپ ها با بودجه اولیه ۲۶ میلیارد ریالی راهاندازی شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از این سامانه اعلام کرد که سروا در راستای برنامههای حمایتی وزارت ارتباطات از کسبوکارهای نوپا  از جمله طرح نوآفرین است. جهرمی در این زمینه گفته بود: ‌«در راستای توسعه خدمات دیجیتال موضوع آزادسازی دادههای دولتی را با سامانه «سروا» اجرایی کردهایم و امیدواریم با تعامل بخش خصوصی و دولتی در زمینه دسترسی به دادهها، فعالیت کسب‌‌وکارهای نوپا رونق بگیرد

گزارش کامل و جزییات نام کسبوکارهای درخواست کننده برای استفاده از سامانه سروا از طریق این لینک قابل مشاهده است.

http://pvst.ir/66c

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو