skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

پژوهشگاه فضایی «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» را برگزار می کند

تحریریه پیوست

۲۰ شهریور ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

رویداد مسابقه‌محور «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» با حمایت سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران مهر ماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی، رویداد مسابقه‌محور «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» با هدف ایجاد یک فرصت عالی برای دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، نخبگان و شرکت‌های نوپاست تا با چالش های به روز در حوزه صنعت فضا آشنا شده و بتوانند توانایی خود را در انجام طراحی مفهومی و تحلیل ماموریت به اثبات برسانند. این رویداد در ۱۱ مهر ماه در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار می‌شود.

کیوان کوکبیان، دبیر این رویداد درباره ضرورت‌ها و دلایل برگزاری این رویداد گفت: «مرکز نوآوری فضایی کیهان در نظر دارد مسابقه «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» را برای رفع نیازهای صنعتی کشور و پاسخگویی به چالش­های موجود در صنایع داخلی از جمله صنایع نفت و گاز، مخابرات و غیره با استفاده از منظومه ماهواره‌ای برگزار کند. در این مسابقه گروه­های شرکت‌کننده باید با طراحی منظومه­ای از ماهواره­ها بهترین پاسخ را برای حل یکی از چالش­های مطرح شده ارائه کنند. این مسابقه شامل سه بخش طراحی معماری ماموریت، طراحی مفهومی ماهواره و توسعه طرح تجاری است.

رویداد مسابقه‌محور «چالش طراحی منظومه ماهواره ای» که با حمایت سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی ایران برای نخستین بار برگزار ‌می‌شود و دبیر این رویداد طراحی منظومه ماهواره ای برای پایش مستمر نواحی موردنظر، طراحی منظومه ماهواره ای برای ایجاد سیستم موقعیت‌یاب محلی و طراحی منظومه ماهواره ای برای ایجاد شبکه مخابراتی را به عنوان برخی از موضوعات محوری این مسابقه دانست.

این رویداد که توسط مرکز نوآوری فضایی کیهان و با حمایت سازمان فضایی ایران و شتاب دهنده دانش و فناوری فاطر شریف برگزار می‌شود.

http://pvst.ir/669

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو