skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

ویکی‌پدیا هدف حمله DDoS قرار گرفت

تحریریه پیوست

۱۷ شهریور ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

ویکی‌پدیا بزرگترین دانشنامه اینترنتی جهان مورد حمله DDoS قرار گرفته است. به گزارش فوربس این حمله باعث شده تا این دانشنامه اینترنتی در بسیاری از کشورها آفلاین شود. 

ویکی‌پدیا روز جمعه هفته گذشته (ششم دسامبر) تایید کرده که مورد حمله‌ای‌ واقع شده که این وب‌سایت را در برخی کشورها از دسترس خارج کرده است. به نظر می‌رسد در روز جمعه، این وب‌سایت در کشورهای بریتانیا،فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، لهستان و بخش‌هایی از خاورمیانه، غیرقابل دسترس بوده است. براساس گزارش‌ها امکان دسترسی به ویکی‌پدیا در برخی از این مناطق حل شده اما همچنان کاربران در مناطق دیگر با مشکل امکان دسترسی به این سایت را دارند.

حساب توییتر ویکی‌پدیا در آلمان توییت کرد که سرور ویکی‌مدیا (Wikimedia) که میزبان ویکی‌پدیا است، به دلیل حمله گسترده DDoS از کار افتاده است.

به دنبال این اتفاق هم بنیاد ویکی‌پدیا یک بیانیه رسمی منتشر کرده است. در بیانیه رسمی بنیاد ویکی‌مدیا با اشاره به افزایش این نوع تهدیدها در فضای آنلاین که رفته‌رفته پیچیده‌تر می‌شود، این حملات را محکوم کرده است. سخنگوی ویکی‌پدیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «حمله ادامه دارد و تیم مهندسان ما به‌سختی کار می‌کنند تا جلوی آن را بگیرند و دسترسی به سایت را فراهم آورند».

ویکی‌پدیا بزرگ‌ترین منبع دانش عمومی انسان روی کره زمین و هفتمین وب‌سایت پرطرفدار جهان است که بیش از یک میلیارد دستگاه در هر ماه از آن استفاده می‌کنند. 

DDoS مخفف Distributed Denial of Service است و زمانی رخ می‌دهد که حجم زیادی از تقاضای کاذب، عمدا به‌سمت سرور هدف روانه شود تا آن سرور از کار بیفتد. در این نوع حمله سرور مورد هدف با تقاضاهای فراوان روبه‌رو می‌شود، اما نه از یک منبع مشخص، بلکه از مکان‌های مختلف به او حمله می‌شود.

http://pvst.ir/664

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو