skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

شبکه ساماندهی فعالان پستی راه‌اندازی شد

تحریریه پیوست

۱۲ شهریور ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

شرکت «پست‌وان» به عنوان اولین اپراتور خصوصی پست شبکه «فراپست» را برای ساماندهی فعالان پستی راه‌اندازی‌ کرد.

محمدحسن کرباسیان، مدیرعامل اولین اپراتور پست خصوصی ایران با اعلام این خبر به پیوست گفت: «از تاریخ ۲۱ شهریور ماه سال گذشته پروانه اپراتورهای خصوصی پست لازم الاجرا شد و شرکت پست‌وان به عنوان اولین اپراتور خصوصی پست فعالیت خود را آغاز کرد. ما علاوه بر اینکه امکان ارایه خدمات عمومی را داریم، نرخ و SLA سرویس‌های جدید خود را به رگولاتوری اعلام کردیم و هم‌اکنون این سرویس‌ها به تدریج تصویب و ابلاغ می‌شوند. درکنار ارائه سرویس‌های پستی تصمیم گرفتیم برای گسترش فعالیت شرکت پست‌وان و ساماندهی فعالان پستی شبکه‌ای متشکل از این فعالان را هم راه‌اندازی کنیم.»

او ادامه داد: «با راه‌اندازی این شبکه قصد داریم محیطی برای تعامل و مذاکره فعالان پستی ایجاد کنیم. کلیه فعالان پستی اعم از آنهایی که به صورت مستقیم در زمینه پستی فعالیت می‌کنند و همچنین آنهایی که به صورت غیرمستقیم در زمینه پست و حمل و نقل فعالیت دارند، می‌توانند با ما قرار داد همکاری منعقد کنند و در شبکه فراپست عضو شوند.»

به گفته کرباسیان در این شبکه همچنین فعالان پستی می‌توانند با یکدیگر قراردادهایی منعقد کنند. او همچنین تاکید کرد: «همکاری این فعالان پستی بر مبنای ظرفیت‌های اپراتور خصوصی پست، دستورالعمل و خط مشی ابلاغ شده از سوی رگولاتوری شکل می‌گیرد.»

کرباسیان در پاسخ به سوال پیوست در مورد اینکه چه بستری برای راه‌اندازی این شبکه درنظر گرفتند، گفت: «برای شکل‌گیری شبکه فراپست نیاز به نرم‌افزار داشتیم که این بستر شکل گرفته است. فعالان پستی توسط وب سرویس به اپراتور پستی متصل می‌شوند و براساس زمینه کاری خود در این شبکه فعالیت می‌کنند. علاوه بر فعالان پستی مشتریان آنها نیز می‌توانند از این شبکه بهره‌مند شوند.»

به گفته او نرم‌افزار فراپست آماده است و فعالان پستی که با اپراتور خصوصی پست قراداد منعقد کردند، می‌توانند به این وب سرویس بپیوندند. براساس اظهارات مدیرعامل شرکت پست‌وان استقبال از این شبکه تاکنون خوب بوده اما باید در این‌ مورد بیشتر با فعالان مذاکره کنند تا تشویق شوند به این شبکه بپیوندند. 

او در مورد نحوه همکاری پست‌وان با فعالان پستی در این شبکه بیان کرد: «فعالان پستی امکان دارد تنها در یکی از زمینه‌های پست چون قبول، جمع آوری، تجزیه و مبادلات مرسولات پستی، ارسال، رهسپاری و توزیع فعالیت کنند و همه شهرهای کشور را پوشش ندهند و در برخی از شهرها نمایندگی نداشته باشند. بنابراین شبکه فراپست محیط مناسبی است تا فعالان با اپراتور خصوصی پست هم‌افزایی و تعامل کنند و ما برمبنای پروانه‌ای که دریافت کردیم، می‌توانیم نقاط دسترسی، تعداد دفاتر و نمایندگی آنها را افزایش دهیم.»

کرباسیان همچنین درمورد جایگاه استارت‌آپ‌ها دراین شبکه عنوان کرد: «ما از تمام استارت‌آپ‌هایی که در حوزه پستی فعالیت خود را آغاز کردند، استقبال می‌کنیم. در این مورد مذاکره‌هایی هم انجام دادیم. علاقه داریم تا استارت‌آپ‌ها به شبکه فراپست بپیوندند و ایده‌های خود را مطرح کنند و دراین محیط سرمایه‌گذار خوب بیابند و فعالیت خود را در سطح گسترده‌تری شکل دهند.»

http://pvst.ir/65q

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو