skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خصوصیات پایانه‌های فروشگاهی را تعیین می‌کند

تحریریه پیوست

۲ شهریور ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران خصوصیات کلی و استانداردهای لازم  سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پایانه‌های فروشگاهی را تعیین می‌کند.
به گزارش پیوست، طبق مصوبات کمیسیون نرم‌افزارهای فروشگاهی اصناف و پخش سازمان نصر تهران در پروتکلی که از سوی این کمیسیون طراحی شده است، نحوه فعالیت نرم‌افزارهای این تجهیزات، همچنین چگونگی ارسال اطلاعات و خصوصیات حافظه مالیاتی و سایر مواردی که باید به آن توجه شود مشخص خواهد شد.

 مظاهر مرجانی، رئیس کمیسیون نرم‌افزارهای فروشگاهی سازمان نصر تهران با اعلام این خبر در مورد مدل اولیه پروتکل پایانه فروشگاهی گفت: «این مدل در اصل پروتکلی است که قرار است مستقل از هرگونه نرم‌افزار و سخت‌افزار خاصی طراحی شود تا همه شرکت‌های نرم افزاری، سخت‌افزاری و شرکت‌هایی که حافظه مالیاتی دارند، بتوانند لایحه پایانه فروشگاهی را اجرایی کنند. در این پروتکل مشخص می‌شود که نرم افزارها چگونه فعالیت کنند، ارسال اطلاعات به چه شکل باشد و حافظه مالیاتی چگونه فعالیت کند. نحوه ارتباط ما با اداره دارایی به چه صورت خواهد بود.»
به گفته وی این پروتکل بستری خواهد بود تا همه شرکت‌های ذینفع براساس آن فعالیت خود را شکل دهند و به زودی براساس این پروتکل نمونه آزمایشگاهی هم آماده و اجرایی می‌کنند.

مرجانی در ادامه اعلام می کند: «تمام تلاش کمیسیون این است تا پیش از تصویب لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه‌های فروشگاهی با تصمیم جمعی و همراهی شرکت‌هایی که ۸۰ درصد سهم بازار را در اختیار دارند، به مدلی استاندارد دست یاببم. نباید طراحی مدل استاندارد را به پس از تصویب و نهایی شدن این لایحه موکول کنیم. چرا که در آن زمان هر شرکت برای خود استانداردی تعیین می‌کند و در نهایت لایحه به درستی اجرا نمی‌شود.»

مرجانی در پاسخ به این سوال پیوست که آیا در مورد این پروتکل با سازمان امور مالیاتی هم مشورت می‌کنند،گفت: «پس از تهیه نمونه آزمایشگاهی با سازمان امور مالیاتی هم جلساتی خواهیم داشت. اما قصد نداریم دست خالی با سازمانی جلسه بگذاریم چون آنها مذاکره نخواهند کرد.»

لایحه «نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی» دی‌ماه سال گذشته به تصویب مجلس رسید و برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شد؛ اما این شورا به دلیل برخی ابهامات این لایحه را به مجلس باز گرداند. هفته گذشته مجلس این لایحه را مجدد برای تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال کرد.  

http://pvst.ir/64r

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو