skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رشد بازار اپ‌های سلامت با افزایش بحران چاقی در جهان

تحریریه پیوست

۲۸ مرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

جهان در بحران سلامتی و چاقی قرار دارد. سازمان جهانی بهداشت (WHO) تخمین می‌زند که بیش از ۱.۹ میلیارد بزرگسال در جهان اضافه وزن دارند و ۶۵۰ میلیون نفر چاق هستند. از آنجا که بر اساس تحقیقات صورت‌گرفته چاقی میزان خطر بیماری‌های قلب، دیابت و سرطان را افزایش می‌دهد، توجه به این مساله در حال افزایش است. به گزارش پیوست، شرکت‌ها سعی دارند با توسعه خدمات خود و اپلیکیشن‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به کاربران کمک کنند که وضعیت سلامتی خود را پیگیری کنند و کیفیت زندگی‌شان را افزایش دهند. به گزارش آی‌تی پروپورتال بازار اپلیکیشن‌های تلفن همراه  که از سوی شرکت‌های فناوری و استارت‌آپ‌های حوزه سلامت راه‌اندازی شده‌اند،  فقط در سال ۲۰۱۸ رشد ۶۱ درصدی داشته‌اند و به درآمد ۳۲۷ میلیون دلار رسیده‌اند.

صنعت سلامت و بهداشت در پنج سال اخیر به فناوری همراه اتکای زیادی داشته است. اپلیکیشن‌ها به توسعه نتایج پزشکی‌درمانی و فراهم آوردن ارتباط بیشتر بین ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی و بیماران کمک کرده‌اند. این اپلیکیشن‌ها به بیماران امکان می‌دهند که مدارک پزشکی خود را ثبت کنند، قرارهای ویزیت را ترتیب دهند و سوالات خود را بپرسند. در آینده نزدیک، بیماران قادر خواهند بود داده‌ها را با ابزارهای پوشیدنی و همچنین اپلیکیشن‌های دیگر خود یکپارچه‌سازی کنند. این امر به پزشکان امکان می‌دهد نقطه‌نظر جامع‌تر و دقیق‌تری نسبت به تغییرات وضعیت بیمار داشته باشند.

شرکت‌های فناوری سعی دارند نوآوری را وارد حوزه درمان کنند.  برای نمونه Medisafe یکی از این اپلیکیشن‌ها است که به بیمارانی که مشکلات حافظه دارند امکان می‌دهد روند مصرف داروهای خود را به طور روزانه دنبال کنند؛ این اپلیکیشن همچنین تداخل داروها را به بیمار هشدار می‌دهد. اپلیکیشن محبوب MyFitnessPal بیش از ۴۲ میلیون درآمد را در سال ۲۰۱۸ از آن خود کرد. 

شرکت‌هایی مثل Equinox در حال توسعه اپلیکیشن‌های مبتنی بر هوش مصنوعی‌اند که از داده‌های فردی کاربران استفاده می‌کنند تا نتایج تمرین‌های مشتریان را بهبود بخشند. مربی دیجیتالی Equinox بات هوش مصنوعی است که از تمرین‌ها و اهداف هر عضو باشگاه می‌آموزد و از این داده‌ها برای ارائه برنامه‌های تناسب اندام استفاده می‌کند. بر اساس آمار ارائه‌شده از سوی Equinox، میزان استفاده از این اپلیکشن در بین مشتریان ۴۰ درصد افزایش یافته است.  

بازیکنان کلیدی فناوری با توسعه اپلیکیشن‌های تغذیه سعی دارند به کاربران کمک کنند که میزان کالری‌شان را دنبال کنند و انتخاب‌های سالم‌تری در زمینه غذا داشته باشند. برخی از این اپلیکیشن‌ها ارزش غذایی هر غذا و تاثیر آن بر قند خون را مشخص می‌کنند.

صنعت بهداشت و سلامت بین‌المللی در حال حاضر بیش از ۴ میلیارد دلار ارزش دارد؛ این صنعت در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته و تخمین زده می‌شود که میزان رشد آن در سه سال گذشته حدود ۱۲.۸ درصد بوده است.  

http://pvst.ir/64l

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو