skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

روسیه انحصارگرایی اپل را بررسی می‌کند

تحریریه پیوست

۲۴ مرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

 مقامات رسمی روسیه بررسی آنتی‌تراست یا انحصارگرایی در مورد اپل را به علت محدود کردن و حذف اپلیکیشن‌های کنترل والدین از اپ‌استور،آغاز کرده است. شرکت اپل کمی بعد از ارائه این سرویس خود، اپلیکیشن‌های دیگر  مرتبط در این حوزه  را از اپ‌استور خود حذف یا دسترسی به آنها را محدود کرد. 

به گزارش اکونومیست، سرویس فدرال ضدانحصار روسیه پنجشنبه هفته پیش اعلام کرد که نقض قوانین مربوط به رقابت در روسیه توسط اپل را بررسی خواهد کرد؛ بنا بر گفته‌های این سرویس، اپل اپلیکیشن شرکت چندملیتی امنیت سایبری کسپرسکی را از اپ‌استور آیفون حذف کرده است. به نظر روسیه الزامات اپل در این زمینه ناواضح است.

همچنین به گزارش نیویورک‌تایمز اپل در ماه آپریل و کمی بعد از اینکه ابزارهایی را برای کمک به مردم در محدود کردن زمان استفاده بچه‌هایشان از آیفون ارائه داد، دیگر اپلیکیشن‌های محبوب را که خدمات مشابه ارائه می‌دادند، از اپ‌استور حذف کرد یا دسترسی به آنها را محدود کرد. اپل در آن زمان استدلال کرده بود که این اپلیکیشن‌ها از فناوری‌های نامناسب استفاده می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد دسترسی بیش از حد به داده‌های مشتریان داشته باشند. اپل در ماه ژوئن، استراتژی خود را معکوس کرد و به اپلیکیشن‌ها امکان بازگشت با همان فناوری‌های مشابه را داد، به شرط اینکه هیچ داده‌ای را برای هیچ هدفی نفروشند، استفاده نکنند یا به اشخاص ثالث ندهند. 

این غول فناوری در بیانیه‌ای در روز جمعه هفته اخیر اشاره کرد که کسپرسکی نسخه جدید اپلیکیشن خود را ارائه نداده است. این غول فناوری تاکید کرد «ما با همه توسعه‌دهندگان به طور مشابه برخورد می‌کنیم و سرمایه‌گذاری زیادی روی ایجاد امنیت برای مشتریانمان در زمینه یافتن و دانلود اپلیکیشن‌ها می‌کنیم».

در مقابل، کسپرسکی در پستی وبلاگی به این مساله اشاره کرد که اپل علیرغم ادعای تغییر استراتژی خود، هنوز هم در حال حذف یا محدودیت اپلیکیشن‌ها است. کسپرسکی از سوی دیگر به این مساله اشاره کرد که قوانین اپل برای بازگرداندن اپلیکیشن به اپ‌استور، مبهم است. کسپرسکی در ادامه این پست وبلاگی تاکید کرد که اپل داده‌های اپلیکیشن‌ها را در اختیار اشخاص ثالث قرار می‌دهد، اما به دیگر اپلیکیشن‌ها اجازه نمی‌دهد از همین فناوری مشابه استفاده کنند. 

تحقیقات روسیه در مورد اپل، با بررسی و تحقیقات کنگره امریکا در مورد انحصار در اپ‌استور همزمان شده است. از سوی دیگر باید اشاره کرد که این شرکت در سال ۲۰۱۸ در زمینه چگونگی استفاده از داده‌های کاربران به‌دقت مورد بررسی قرار گرفته بود. مقامات امریکایی می‌گفتند نرم‌افزار آنتی‌ویروس کسپرسکی، ابزاری برای سازمان‌های اطلاعاتی روسیه بوده است. کسپرسکی این اتهام را به‌جدیت رد کرد و در بیانیه خود گفت «این شرکت هیچ ارتباطی با هیچ دولتی ندارد و هیچ‌گاه به هیچ دولتی در جهان در زمینه جاسوسی سایبری کمک نکرده است و نخواهد کرد».

http://pvst.ir/64c

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو