skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

پیانو کاغذی اولین بورس تحصیلی موسیقی خود را اعطا کرد

تحریریه پیوست

۲۲ مرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

اولین بورس تحصیلی موسیقی «وارطان ساهاکیان» توسط استارت آپ «پیانو کاغذی» به محمدجواد جانی دانش آموز هنرستان موسیقی اعطا شد.

به گزارش پیوست،  مراسم اعطای اولین بورس تحصیلی موسیقی «وارطان ساهاکیان» امروز (۲۲ مردادماه) در خانه موسیقی ایران با حضور وارطان ساهاکیان توسط پیانو کاغذی (پلتفرم آموزش آنلاین موسیقی) برگزار شد. 

 جمال سامری، مدیرعامل این استارت آپ در مورد این مراسم به پیوست گفت: «از ابتدای راه‌اندازی پیانو کاغذی در مدل کسب وکارمان بورس تحصیلی و اقامت هنری را پیش‌بینی کرده بودیم. یعنی هدف ما در آن روزها تحصیل رایگان ، کمک به افراد برای آموزش موسیقی و اشاعه موسیقی بود. قرار شد بورس تحصیلی را از طریق بخشی از درآمد پیانو کاغذی و بخشی از جمع‌سپاری (crowdfunding) جمع‌آوری کنیم.»

او ادامه داد: «اولین کمپین را سال گذشته راه‌اندازی کردیم و حدود ۷ میلیون تومان جمع آوری شد. هم‌اکنون این مبلغ به عنوان بخشی از شهریه هنرستان موسیقی محمدجواد جانی به مدرسه پرداخت شد.» سامری ابزار امیدواری کرد که در سال‌های آینده در کنار دانش آموز پسر یک دانش آموز دختر از هنرستان موسیقی دختران نیز موفق به دریافت بورس تحصیلی شود.

جمال سامری با اشاره به  اینکه برای اطلاع رسانی برای این بورسیه با موانعی روبرو بودند، بیان کرد: «برای اطلاع رسانی هنرستان موسیقی کمکی به ما نکرد. آنها اعتقاد داشتند هنرستان دولتی و زیرنظر ارشاد است و نمیتوانند دانش آموزی را به ما معرفی کنند. البته دلایل آنها غیرمنطقی بود. ما سعی کردیم از طریق مدرسین هنرستان و شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی کنیم.»
براساس اظهارات سامری محمدجواد جانی وقتی از این بورسیه مطلع شد به پیانو کاغذی پیغام دادو مدارک خود را ارسال کرد. چون معلم او یکی از مدرسین پیانو کاغذی بود او را تایید کرد و تیم پیانو کاغذ نیز محمدجواد را پذیرفت.

به گفته سامری باید از سال آینده راهی بیابند تا اطلاع‌رسانی خود را گسترش دهند. او همچنین تاکید کرد: «امسال اولین سال اعطای بورسیه بود. به نظر من با این بورسیه بچه‌ها و مدرسین به ما اعتماد می‌کنند و از سال‌های آینده همکاری خود را با ما افزایش می‌دهند.»

در این برنامه تیم پیانو کاغذی همچنین تغییرات در فعالیت این تیم در هفته‌های آینده را اعلام کردند. جمال سامری در این مورد گفت: «پیش از این ما بسته‌های آموزشی را در سایت می‌فروختیم. اما اکنون تصمیم گرفتیم مدل فروش بسته‌ها را تغییر دهیم. مدل اشتراکی و آبونمانی را جایگزین کردیم. در این مدل افراد می‌توانند به صورت یک ماهه، سه ماه، شش ماه و نه ماهه حساب کاربری خود را شارژ کنند و از ویدیوهای آموزشی بهره ببرند. دانلود درون برنامه‌ای داریم واز طریق سایت آموزش آنلاین نیز در دسترس همگان قرار می‌گیرد.»
به گفته سامری از هفته‌ آینده اپلیکیشن اندروید پیانو کاغذی نیز معرفی می‌شود و در اپلیکیشن نیز تمام ویدیوهای آموزشی قرار دارد.

 وارطان ساهاکیان نیز در این مراسم گفت: «من به تازگی متوجه شدم که پیانو کاغذی بورس تحصیلی خود را به نام من کرده است. به نظر من فعالیت این سایت پایه‌گذاری و بدعتی خوبی است و نسل جدید باید الگو بگیرند و در آینده بچه‌های دیگر را که نیازمند هستند را  آموزش دهند.»

او ادامه داد: «بسیاری از موزیسن‌های قدیمی نیز با شرایط سختی موسیقی را فرا گرفتند. اما تسلیم نشدند. من هم با مشکلات زیادی موسیقی را یاد گرفتم و هم‌اکنون به صورت رایگان تجربیات و اطلاعاتم را در اختیار افراد علاقمند قرار می‌ٔ‌دهم. کاش از نسل‌‌های قدیمی هم در این برنامه دعوت می‌شد تا نه تنها مالی بلکه به صورت معنوی ما را یاری می‌‌کردند و تجربیات خود را در اختیار نسل جوان قرار می‌ٔدادند.»

برای آشنایی با تیم پیانو کاغذی، گزارش استارت‌آپ‌گردی شماره ۶۲ ماهنامه را می‌توانید در اینجا بخوانید

http://pvst.ir/646

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو