skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

جنگ تجاری ارزش سهام فناوری در چین را کاهش می‌دهد

تحریریه پیوست

۹ مرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

وضعیت شرکت‌های فناوری چین چندان امیدبخش نیست؛ فوربس در گزارشی اعلام کرده که بالا گرفتن جنگ تجاری بین این کشور با آمریکا باعث خواهد شد ارزش سهام فناوری‌ در چین در ماه‌های آتی، کاهش یابد.

به گزارش پیوست، چین همیشه به عنوان خط مونتاژ جهانی شناخته شده؛ اما امروز هزینه‌های زیاد نیروی کار، اتوماسیون و جنگ تجاری این کشور و البته تمایل این کشور برای حرکت به سمت زنجیره ارزش، باعث شده تولید یدی به تاریخ بپیوندد. 

تولید در چین با مشکلاتی جدی مواجه است. شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در حال کاهش است و این امر نشان می‌دهد که ابزارهای چینی در حال از دست دادن قدرت خود هستند. این ضعف علاوه بر افت تولید، بر شرکت‌ها فشار می‌آورد؛ شرکت‌هایی که دوره سختی را در زمان جنگ تجاری تجربه می‌کنند.  

ابهام در مورد مسیر رشد چین در دولت ترامپ و جنگ تجاری‌ای که بین این دو کشور راه افتاده، برای کشورهایی که متکی به چین هستند هم مشکل‌ساز شده است؛ کشورهایی مانند شیلی و برزیل به کالاهای صادراتی چین وابستگی بیشتری دارند. برخی مشتریان آمریکایی دنبال کشورهای تولیدکننده دیگری هستند و به نظر می‌رسد چین نتوانسته مشتریان جدید زیادی بیابد. 

به نظر برخی از تحلیلگران ادامه جنگ تجاری، باعث افت رشد تولید در چین خواهد شد؛ زیرا تعرفه‌های صادرات باعث شده تولیدکنندگان میزان کالاهای تولیدشده را کاهش دهند. وضعیت نامشخص تعرفه‌های آینده صادرات، باعث خواهد شد شاهد افت تولید در اقتصاد چین باشیم. 

 

http://pvst.ir/63c

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو