skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مدیرعامل فون‌پی: هم‌پذیرندگی ابزار انحصار شده است

تحریریه پیوست

۸ مرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

مدیرعامل «فون‌پی» از اجرایی نشدن کامل طرح هم‌پذیرندگی انتقاد کرد.

ابراهیم سوادی‌نژاد در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد که اجرایی نشدن کامل هم‌پذیرندگی تبدیل به ابزاری برای ایجاد انحصار به سود شرکت رقیب شده‌است. 

مدیرعامل فون‌پی از این جهت مدعی ایجاد انحصار از سوی تومن است که تاکسیرانی پس از اجرای طرح آزمایشی هم‌پذیرندگی آنان را از جذب راننده جدید باز داشت حال آنکه طبق گفته وی تومن در این دوره زمانی به جذب راننده اقدام کرده است.

او گفت : «ما از ابتدای مطرح شدن هم پذیرندگی با هدف تسهیل پرداخت موبایلی و کاهش مشکلات رانندگان تاکسی تمام تلاش خود را در همراهی و موفق اجرا شدن این طرح به کار بستیم؛ اما در حال‌حاضر تعاملات غیرشفاف با  «تومن» یا کوتاهی سازمان تاکسیرانی موجب شده که شرایط رقابتی بازار آسیب ببیند و هم‌پذیرندگی به ابزاری برای ایجاد انحصار به سود یکی از فعالان تازه وارد این عرصه تمام شود.»

او افزود: «با اعلام و درخواست سازمان تاکسیرانی از ابتدای اجرای این طرح ما جذب پذیرنده (راننده) جدید را محدود و متوقف کرده‌ایم ولی متاسفانه یکی از فعالان این حوزه به این اعلام و تصمیم تاکسیرانی اعتنا نکرد و علاوه بر جذب راننده جدید، برچسب‌هایی هم اندازه بارکدهای ما طراحی و تولید کرده و سعی در پوشاندن نشانه‌های ما در تاکسی‌ها داشت که مستندات این اقدام آنها برای ارائه به سازمان تاکسیرانی جمع‌آوری و دسته‌بندی شده است. »

اوایل تیرماه رئیس سازمان تاکسیرانی در یک نشست خبری با حضور مدیران شرکت فون‌پی و ریالو خبر از تفاهم صورت گرفته میان ریالو و فون‌پی برای اجرای  آزمایشی طرح هم‌پذیرندگی و اتصال کیف‌پول ریالو و فون‌پی به یکدیگر داد. در همان زمان تومن با انتشار بیانیه‌ای به این اقدام اعتراض کرد.

سوادی ‌نژاد از سازمان تاکسیرانی خواست مصوبات، نشست‌ها، بخشنامه‌ها و قوانین مربوط در این زمینه  را اجرایی کند تا مجموعه‌های فعال در این بخش بازار متضرر نشوند.
طبق گفته‌وی تعداد کل پذیرندگان فون‌پی ۳۰ هزار پذیرنده است و در حال حاضر کاربران این سرویس  می‌توانند روی کیوآر‌کدهای سرویس «ریالو» هم کار پرداخت را انجام دهند. 

مدیرعامل فون‌پی مدعی شد که می‌توانند به عنوان رگولاتوری در این حوزه فعالیت کنند و به پیوست اعلام کرد: « فون‌پی از بانک‌های مختلف API دارد و همچنین با اکثر PSPها به صورت زیرساختی قرارداد همکاری دارد که براساس آن تسویه پذیرنده حساب به حساب را امکان‌پذیر کرده است. به همین دلیل قابلیت این را داریم که برای اجرای طرح هم‌پذیرندگی رگولاتور شویم.»

http://pvst.ir/63b

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو