skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

۸ میلیون دانلود از طریق قابلیت «تبلیغات در جست وجو» کافه بازار

تحریریه پیوست

۵ مرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

کاربران پلتفرم کافه بازار در ۶ ماه گذشته، بیش از ۸ میلیون دانلود از طریق آگهی‌های جست‌وجو در بازار داشته‌اند.

به گزارش پیوست، «تبلیغات در جست‌وجو» قابلیت جدیدی در پلتفرم کافه بازار است که توسعه‌دهندگان با استفاده از این محصول می‌توانند با انتخاب کلمات کلیدی کسب وکار خود را به صورت هدفمند در معرض دید کاربران موردنظر خود به هنگام جستجو در بازار قرار دهند. براساس گزارشی که کافه بازار در این زمینه منتشر کرده کاربران این پلتفرم بیش از ۵۵ درصد برنامه‌های خود را از طریق جست‌وجو نصب می‌کنند و روزانه بیش از ۶ میلیون کلیدواژه نیز در بازار جست و جو می‌‌شود.

تا زمان انتشار این گزارش همچنین بیش از ۲۰۰ میلیون آگهی در جست وجو‌ی بازار نمایش داده شده است. تعداد نمایش آگهی یک برنامه در یک روز به رکورد ۲/۴ میلیون رسیده است.

کاربران این پلتفرم همچنین روزانه یک میلیون کلیدواژه  موضوعی در بازار جست وجو می‌کنند. طبق گزارش کافه بازار  منظور از جست وجوی موضوعی، جست وجوهایی است که در آن کاربران نام بازی یا برنامه‌ای را که به دنبال آن هستند، نمی‌دانند و خدمات مورد نظر خود را جست وجو می‌کنند. در این موارد، کاربران پیشنهاد بازار یا آگهی‌هایی توسعه دهندگان را نصب می‌کنند.

در بخش دیگری از این گزارش به رکورد نصب آگهی پرداخته شده است که براین اساس تعداد دانلود یک برنامه در یک روز به رکورد ۶۳ هزار دانلود از طریق تبلیغات در جست‌وجوی بازار رسیده است.

طبق نمودار زیر، بیشترین هزینه متوسط تبلیغات در جست‌و‌جوی بازار در دسته برنامه‌ها مربوط به اپلیکیشن‌های رفت و آمد بوده و اپلیکیشن‌های سبک زندگی و سیر و سفر هم در مقام‌های بعدی قرار گرفته‌اند. در دسته بازی‌های موبایل هم بیشترین هزینه متوسط تبلیغات مربوط به بازی‌های امتیازی بوده و دسته‌های آموزشی، تفننی، کلمات و دانستنی‌ها، استراتژی و شبیه‌سازی با اختلافی نه چندان زیاد در رده‌های بعدی قرار دارند.

سیستم تبلیغات بازار، کلیدواژه‌های پیش‌فرضی را برای تبلیغات در جست‌وجو پیشنهاد می‌کند که طبق نمودار زیر احتمال دانلود برنامه در کلیدواژه‌های پیش‌فرض، بیش از دو برابر کلیدواژه‌های عادی است.

براساس این گزارش همچنین نرخ تبدیل شدن به خریدار در بین کاربرانی که برنامه را از طریق «تبلیغات در جست وجو نصب» می‌کنند، ۴۵ درصد بیشتر از کاربرانی است که برنامه را از طریق جستجوی عادی نصب می‌کنند.

 «تبلیغات در جست و جو» قابلیت جدیدی در کافه‌بازار است که دی‌ماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد. کافه بازار پس از گذشت ۶ ماه از فعالیت آن گزارشی را منتشر کرد که می‌توانید متن کامل آن را اینجا بخوانید.

http://pvst.ir/62y

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو