skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

ایرانسل برای اولین بار مودم‌های تولید داخل می خرد

تحریریه پیوست

۳۰ تیر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

ایرانسل برای اولین بار برای خرید و تولید انبوه مودم‌های اینترنت همراه تولید داخل با شرکت اتصال صنعت میانه به توافق رسید.
به گزارش پیوست، ایرانسل در ساعات پایانی نمایشگاه الکامپ ۹۸ برای خرید مودم‌های اینترنت همراه و ثابت تولید داخل با شرکت دانش‌بنیان «اتصال صنعت میانه» (ESM) به توافق رسیدند. این توافق در حالی با یک شرکت داخلی صورت می‌گیرد که این بازار تاکنون در اختیار تولیدکنندگان خارجی خصوصا چینی‌ها قرار داشت و هیچ‌یک از اپراتورهای تلفن همراه کشور اقدام به حمایت از صنایع تولید داخل در این زمینه نکرده بودند.

طبق توافق صورت گرفته، در فاز اول شرکت اتصال صنعت میانه اقدام به تولید ۱۵ هزار مودم برای ایرانسل خواهد کرد و در فاز دوم این تولید به ۵۰ هزار و بیشتر افزایش خواهد یافت. تعداد مودم‌های همراه، ثابت و دوگانه مورد نیاز ایرانسل در یکسال بیش از ۳۰۰ هزار مودم برآورد می‌شود.
بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل در گفت‌وگو با پیوست درباره این توافق گفت: «ایرانسل به عنوان بزرگترین اپراتور دیتای ایران در نظر دارد تا با افزایش سفارش‌های خود از محصولات و تولیدات داخل، در فازهای بعدی خرید مودم‌های خارجی را به پایین‌ترین حد خود برساند و مودم‌های ساخت ایران را جایگزین مودم‌های خارجی کند.»
این توافق به هنگام بازدید مدیرعامل ایرانسل از  اولین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق اقتصادی با محمد جابری، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان اتصال صنعت میانه صورت گرفت. در صورت خرید و استفاده موفق این مودم‌ها توسط کاربران ایرانی، می‌توان این توافق را نشانه‌ای آشکار از تغییر رویکرد ایرانسل پس از ورود و جایگزینی عباسی آرند به جای علیرضا قلمبر دزفولی با هدف حمایت از تولیدات داخلی دانست.
محمد جابری، مدیرعامل شرکت اتصال صنعت میانه با تاکید بر اینکه پس از تحقیق و توسعه اقدام به ساخت و تولید مودهای کاملا ایرانی کرده‌اند در خصوص این توافق به پیوست گفت: «در حال‌حاضر مودم‌های کاملا ایرانی اتصال صنعت میانه با برند «لینوتک» در فروشگاه آنلاین دیجیکالا عرضه می‌شود؛ که پس از طی کردن مراحل تست و آزمایش توسط کارشناسان ایرانسل و دریافت تایید نمونه وارد شبکه ایرانسل خواهد شد.»

http://pvst.ir/62j

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو