skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بارکد واحد برای پرداخت خرد شهری تهیه می‌شود

تحریریه پیوست

۲۹ تیر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ آذر ۱۳۹۹

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران  اعلام کرد قرار است بارکد واحدی برای انجام الکترونیکی امور شهروندی به عنوان کیف پول خرد شهری تهیه شود و با استفاده از یک سیستم مدیریت و پشتیبانی، پرداخت‌های خرد شهری از طریق این بارکد واحد انجام شود.

محمد فرجود، در نشست خبری این سازمان در الکامپ۲۵ در پاسخ به سوال پیوست درباره چگونگی ورود فاوا به مساله هم‌پذیرندگی پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی و مساله کیف پول خرد شهری گفت: «ما معتقدیم بارکد واحد باید وجود داشته باشد و رقابت در کسب پذیرنده و تاکسی نباشد و ما می‌خواهیم با کمک بخش خصوصی و تاکسیرانی این کار را انجام دهیم.» به گفته او این پروژه تا پاییز امسال اجرایی خواهد شد.

او در پاسخ به سوال دیگر پیوست درباره چگونگی ورود فاوا به مساله هم‌پذیرندگی پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی گفت: «ما معتقدیم بارکد واحد باید وجود داشته باشد و رقابت در کسب پذیرنده و تاکسی نباشد و ما می‌خواهیم با کمک بخش خصوصی و تاکسیرانی این کار را انجام دهیم و فضای پذیرش ایجاد کنیم.»

مدیرعامل سازمان فاواوی شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد یکپارچگی پایگاه‌های داده شهرداری و اتصال آنها به یکدیگر از کارهای اصلی سازمان فاوا در پروژه شهر هوشمند بوده است.

فرجود درباره مهم‌ترین پروژه‌های هوشمندی شهرداری تهران گفت: «سامانه یکپارچه صورت وضعیت‌های شهرداری در پروژه‌های عمرانی و پسماند از مهم‌ترین خدمات ما بوده است. سامانه یکپارچه براساس دیتا است و به شفافیت کمک می‌کند.»

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در این نشست خبری گفت: «سامانه خدمات شهری در حوزه شهرسازی الکترونیکی و غیرحضوری شده و در غرفه می‌توانید کارتابل واحد این فرآیند را مشاهده و با آن کار کنید.» به گفته او  قرار است سامانه معاملاتی شهرداری تهران در قالب تالار معاملات یکپارچه می‌شود و دسترسی و فرآیندها برای شهروندان و پیمانکاران امکان‌پذیر خواهد شد.

او در ادامه افزود: «یکی دیگر از حوزه‌ها انتخابات الکترونیکی بود که در حال حاضر برای انتخابات شورایاری‌ها امکان‌پذیر شده و اولین انتخابات الکترونیکی شهر تهران جمعه ۴ مرداد برگزار خواهد شد.»

فرجود در پاسخ به سوالی درباره چرایی حضورشان در سالن الکام استارز گفت: «مهم‌ترین پیغام حضور ما در سالن استارت‌آپ‌ها این است که تعامل بیشتری با اکوسیستم نوآوری داشته باشیم و می‌خواهیم درها را باز کنیم. ما تجربه خوبی در یکسال گذشته داشتیم و جای نهادهای دولتی بیشتر از سالن دولت الکترونیکی در میان اکوسیستم است که بتوانند مشکلات را حل کنند.»

http://pvst.ir/62h

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو