skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

«لاندراپ» و «زودشور» ادغام شدند

تحریریه پیوست

۲۶ تیر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

خشکشویی‌های آنلاین زودشور و لاندراپ برای کاهش هزینه‌های مشترک و گسترش بازار با یکدیگر ادغام شدند.

به گزارش پیوست، محمد رهی، مدیرعامل خشکشویی آنلاین زودشور با اعلام این خبر در مورد دلیل این ادغام به پیوست گفت: «در حال حاضر تعداد زیادی خشکشویی آنلاین در بازار در حال فعالیت هستند اما در حقیقت هیچ‌کدام از آنها از نظر تعداد سفارش‌‌ها و کیفیت خدمات در بازار حرف اول را نمی‌زنند. سرمایه‌گذاران هم با توجه به تعدد خشکشویی‌های آنلاین روی خوش به این بازار نشان ندادند و کمتر شنیدیم که خشکشویی آنلاینی موفق به جذب سرمایه شده است.»

او در ادامه افزود: «با توجه به این موضوعات ما تصمیم گرفتیم با خشکشویی‌های آنلاین دیگر برای ادغام مذاکره کنیم. هدف ما از ادغام بزرگ کردن بازار و کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت خدمات بود.»

رهی با اشاره به اینکه در این مذاکرات متوجه شدند در بسیاری از زمینه‌ها با تیم لاندراپ همفکر هستند، در مورد دلیل همکاری با لاندراپ گفت: «در این مذاکرات فهمیدیم نظرات ما با نظرات لاندراپ یکسان است. از منظر سهم بازار هم لاندراپ گزینه خوبی برای ادغام بود. چون از میان خشکشویی‌های آنلاین باقی‌مانده زودشور و لاندراپ بیشترین سهم بازار را دارند و در جشنواره وب و موبایل سال گذشته لاندراپ و امسال زودشور کاندیدای دریافت بهترین سرویس خدماتی شده بودند و خشکشویی‌های دیگر فعالیت آنچنانی ندارند.»

مدیرعامل زودشور مزایای دیگر ادغام‌شدن را افزایش سفارش‌ها، افزایش حاشیه سود و تخفیف بیشتر خشکشویی‌ها روی سفارش‌ها دانست.  

به گفته رهی با این ادغام، خدمات جدیدی علاوه بر خشکشویی به کاربران عرضه می‌شود. او همچنین تاکید کرد: «تخصص ما شستشو و تمیزی است. قصد نداریم مانند برخی کسب‌وکارها مانند پلاک همه خدمات خانه مانند لوله‌کشی و نقاشی را عرضه کنیم. بلکه به صورت تخصصی به بحث شستشو می‌پردازیم. حتی تا دو ماه آینده نیز خدمات مرتبط با کارواش را هم به خدمات خود اضافه می‌کنیم. در مراحل بعد شستشوی مبلمان و نظافت خانه را نیز در دستور کار داریم و به صورت پلتفرمی هم فعالیت نمی‌کنیم بلکه افراد را استخدام و آموزش‌های لازم را به آن‌ها می‌دهیم.»

او در پاسخ به سوال پیوست در مورد اینکه آیا با این ادغام برند جدیدی ایجاد می‌شود، گفت: « ما و لاندراپ برای برند خودمان هزینه‌های بسیاری کرده‌ایم و هر کدام مشتریان خود را داریم، بنابراین قصد نداریم برندینگ جدیدی ایجاد کنیم. هردو کسب‌وکار با برند خود به فعالیت خود ادامه می‌دهند.»

رهی  ادامه داد: «اما در این ادغام بستری فراهم می‌کنیم تا سفارش‌ها تجمیع شوند. در حال حاضر CALL CENTER، سیستم لجستیک و سیستم خشکشویی را یکی کردیم و باعث شد هزینه‌هایمان به شدت کاهش پیدا کند. اگر یک ماشین از زودشور هر روز می‌توانست ۱۰ سفارش را تحویل بگیرد با تجمیع‌شدن سفارش‌ها ۱۵ سفارش را جابه جا می‌کند.»

رهی در توضیح بیشتر تجمیع سفارش‌ها گفت: «به عنوان مثال اگر ما سمت نیاوران ۵ مشتری داشتیم و لاندراپ هم ۵ مشتری. هم‌اکنون ماشین زودشور یا لاندراپ می‌تواند ۱۰ سفارش را تحویل بگیرد و حتی زمان تحویل و دریافت سفارش‌ها هم کاهش می‌یابد و به این صورت کیفیت سفارش‌ها افزیش پیدا می‌کنند.»

بنابر اظهارات مدیرعامل زودشور به این دلیل خبر ادغام شدن را منتشر کردند تا مشتریان هر دو کسب‌وکار در جریان موضوع باشند و اگر مشتری لاندراپ با ماشین زودشور مواجه شد، سفارش خود را تحویل دهد.

صبح امروز (۲۶ تیرماه) این دو استارت آپ در بیانیه‌ای خبر ادغام خود را منتشر کردند. براساس این بیانیه آنها قصد دارند با همکاری یکدیگر بزرگترین خشکشویی آنلاین را ایجاد خواهند کرد و پس از ادغام قصد دارند خدمات خود را به شهرهای دیگر ایران نیز گسترش دهند. 

http://pvst.ir/628

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو