skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سامانه رتبه‌بندی صورت‌های مالی شرکت‌ها را دریافت می‌کند

۱۸ تیر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۳۹۸

سامانه اعتبار سنجی و رتبه بندی اعتباری به سامانه جامع اطلاعات صورت های مالی (جام) متصل شد.
به گزارش پیوست، وضعیت صورت‌های مالی شرکت‌ها یکی از اقلام اعتبار سنجی و رتبه‌بندی بازرگانان کشور به شمار می‌آید. هر چند سامانه جام ۲ سال است که فعالیت خود را آغاز کرده؛ اما به دلیل انتشار تصاویر صورت‌های مالی روی سامانه به صورت فایل پی‌دی‌اف امکان اتصال این سامانه و استفاده از داده‌های آن برای سامانه‌های دیگر وجود نداشت. هم‌اکنون امکان اتصال این سامانه و سامانه‌های حاکمیتی از جمله سامانه جامع تجارت فراهم شده است. تبدیل صورت­ های مالی حسابرسی شده ‌‌به داده‌­های کمی به عنوان یکی از زیرپروژه­‌های سامانه اعتبارسنجی از سال گذشته با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و سامانه جامع اطلاعات صورت های مالی(جام) انجام شده است.

سامانه اعتبار سنجی و رتبه‌بندی اعتباری یکی از زیرسامانه‌های سامانه جامع تجارت است. این سامانه امکان رتبه‌بندی تجار و بازرگانان را فراهم می‌کند و مقرر شده است از این پس بر اساس رتبه اعتباری که به بازرگانان اختصاص می‌یابد تخصیص ارز صورت گیرد و هر کدام از تجار و بازرگانان بتوانند از تسهیلات حاکمیتی بهره برند.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در مراسم اتصال این سامانه‌ها به یکدیگر گفت: «صورت‌های مالی مهمترین سند برای وضعیت مالی یک شرکت به شمار می‌آید و می‌تواند مبنای مهمی برای تصمیم‌گیری در لایه حاکمیت باشد.»
علی رهبری اعلام کرد: «هر چند اطلاعات صورت‌های مالی حسابرسی شده پیش از این نیز روی سامانه جام وجود داشت؛ اما امکان ارتباط سیستمی میان این دو سامانه وجود نداشت که حال این امکان فراهم شده است تا این دو سامانه به صورت سیستمی به یکدیگر متصل شوند.»

او اضافه کرد: «با تکمیل سامانه اعتبار سنجی و رتبه‌بندی اعتباری بازرگانان توزیع منابع به درستی صورت خواهد گرفت و با توجه به اینکه امکان به روزرسانی رتبه اعتباری نیز وجود دارد از همین رو بازرگانان نیز سعی خواهند کرد تا با عمل کردن به تعهدات مالی و گمرکی خود رتبه اعتباری خود را افزایش دهند.»
رهبری گفت: «هم‌اکنون رتبه‌بندی صرافان، حق‌العمل‌کاران و کسب‌وکارهای اینترنتی در دستور کار مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با همکاری اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای قرار گرفته است.»

http://pvst.ir/61g

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو