skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

موج ادغام میان سرآوا و هلدینگ ایرانیان شروع شد؛ چیلیوری با ریحون و نت‌برگ با تخفیفان ادغام می‌شوند

سونیتا سراب‌پور نویسنده میهمان

۱۲ تیر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ دی ۱۳۹۸

 شنیده‌ها حکایت از رسیدن روند ادغام میان دو صدرنشین بازار خرید گروهی ایران یعنی نت‌برگ و تخفیفان به ایستگاه آخر دارد که در کنار یکدیگر بخش بسیار بزرگی از بازار خرید گروهی ایران را در اختیار دارند. به گزارش پیوست، در صورت امضای توافق نهایی این دو در کنار ادغام قریب‌الوقوع چیلیوری و ریحون، این دومین اتحاد بزرگی است که میان گروه‌های سرمایه‌گذاری سرآوا و هلدینگ کسب و کار نوین ایرانیان انجام می‌شود. 

در تماس پیوست با علیرضا صادقیان و نازنین دانشور، مدیرعامل‌های هلدینگ کسب‌وکار نوین ایرانیان و مجموعه تخفیفان، هرچند این خبر به صورت رسمی تایید یا رد نشد ولی تاکید شد به زودی اطلاعات رسمی در این زمینه  در قالب یک بیانیه مشترک‌ اعلام می‌شود.

 بسیاری از ناظران بازار تجارت الکترونیک ایران باور دارند در صورت رسمی‌شدن این دو ادغام خبرساز جغرافیای رقابت میان گروه اسنپ، یا همان گروه اینترنتی ایران ( IIG)، و باقی اکوسیستم استارت‌آپی ایران وارد فاز جدیدی خواهد شد. به ویژه که طی یک سال اخیر در بازار حمل‌ونقل و سفارش غذای آنلاین اعتراض رقبا به آنچه، انحصارگرایی گروه اسنپ، خوانده شده به نحو محسوسی افزایش یافته است. 

پیش از این نیز گویا الوپیک تلاش‌هایی برای خرید ریحون انجام داده بود و در نظر داشت با ورود به بازار سفارش آنلاین غذا زنجیره خدمات سوپر اپ خود را که حالا هم نیم‌نگاهی به این بازار دارد را تکمیل کند؛ اما در نهایت مذاکره‌های این دو شرکت برای پیوستن به یکدیگر به نتیجه نرسید. الوپیک هم با حرکت به سمت تاکسی از پیک موتوری همچنان در مسیر مشابهی قرار دارد. با توجه به حضور سنگین ماه‌های اخیر اسنپ‌فود در بازار سفارش غذای آنلاین، چیلیوری بدون شک این امکان را پس از ادغام‌های اخیر خواهد یافت که بتواند با توان بیشتری در حوزه‌های جدید و پیشین رقابت کند. هرچند همچنان هلدینگ کسب‌وکار نوین ایرانیان نیاز به بازو یا دست کم متحدی در بخش حمل و نقل خود خواهد داشت. 

پیش از این و در آذر ماه سال گذشته پیوست در گزارشی خبر از ادغام احتمالی دو پلتفرم در زمینه تخفیف و خرید گروهی یعنی تخفیفان و نت‌برگ را داده بود. 

این خرید‌ها و ادغام‌ها تنها خبرهای پیش رو در اکوسیستم استارت‌آپی کشور نیست چرا که براساس شنیده‌های پیوست سرویس آنلاین آی‌هوم، فعال در حوزه املاک نیز توسط دیوار خریداری شده است. بنابراین به زودی با تکیه بر جریان سوپراپ‌ها باید منتظر ادغام‌های بیشتری در این بخش از بازار بود. 

http://pvst.ir/610
سونیتا سراب‌پورنویسنده میهمان

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو