skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

حق اشتراک جایگزین آبونمان تلفن ثابت شد

تحریریه پیوست

۲ تیر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

آبونمان از قبوض تلفن ثابت شرکت مخابرات ایران حذف و حق اشتراک، جایگزین آن شد.
به گزارش پیوست، به دنبال صدور حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف آبونمان در قبوض تلفن ثابت، در جدیدترین قبض صادر شده تلفن شهری و روستایی، این حکم، اجرا شده است.

براساس حکم دیوان عدالت اداری که سال گذشته صادر شد، شرکت مخابرات ایران موظف است ردیف‌های آبونمان، حداقل کارکرد و روندآپ را از قبوض خود حذف کند. به گفته مدیران مخابرات، این اتفاق تا ۷۰۰ میلیارد تومان از درآمدهای این شرکت در سال را کاهش می‌دهد. شرکت مخابرات به منظور جبران این کاهش درآمد، دریافت حق اشتراک را در دستور کار خود قرار داده است؛ اما این راهکار هم نمی‌تواند زیان مخابرات را به صورت کامل پوشش داده و حداکثر ۳۰۰ میلیارد تومان درآمد از این ضرر ۷۰۰ میلیاردی به مخابرات را جبران می‌کند. 

دریافت حق اشتراک از مشترکان تلفن ثابت براساس ماده ۴ قانون تأسیس شرکت مخابرات ایران و با موافقت کلیه سهامداران این شرکت و هماهنگی سازمان تنظیم مقررات انجام می‌شود.

قبض جدید تلفن‌ثابت که در آن آبونمان حذف و حق اشتراک جایگزین آن شده است: 

بر این اساس، حق اشتراک برای دارندگان تلفن ثابت شهری و روستایی در ۶ سطح مختلف تعیین شده است که بیشترین آنها مربوط به شهر تهران (۲ هزار تومان) و کمترین آنها در روستاها (۱۰۰ تومان) در هر ماه خواهد بود. (جزییات این ۶ سطح در جدول زیر آمده است.)

حذف ۳ ردیف درآمدی شرکت مخابرات ایران از ۱۰ فروردین ماه امسال اجرایی شده، این در حالی است که شرکت مخابرات ایران قبل و بعد از خصوصی‌سازی از مشترکان آبونمان دریافت می‌کرد؛ اما دو ردیف حداقل کارکرد و روندآپ را در سال گذشته به قبوض اضافه کرده بود. براساس طرحی که اجرایی می‌شد، هر مشترک روستایی تلفن ثابت هزینه حداقل ۲۰۰ مکالمه و هر مشترک شهری ۳۳۰ دقیقه مکالمه در هر ماه را پرداخت می‌کرد. همچنین هزینه مکالمات کمتر از ۳۰ ثانیه، نیم دقیقه و مکالمات بین ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه، یک دقیقه محاسبه می‌شد. بدین ترتیب هر قبض حداقل تلفن روستایی ۱۸۰۰ تومان و هر قبض تلفن شهری ۱۸۸۰ تومان به غیر از آبونمان محاسبه می‌شد. دیوان عدالت اداری دریافت این هزینه‌ها را خلاف قانون دانسته است.

http://pvst.ir/606

3 نظر

 1. گول خوردم پرداخت کردم چون گفته بودند آبونه حذف شده است
  ..
  یک ساله تلفن ثابت من تهران را برای ندادن آبونه چون استفاده نمی کنم . قطع کردند .
  یک ماه پیش بدهی را دادم .
  باز هم برایم بدهی زدند و پیامک می آید که آبونه باید بپردازم تا وصل کنند .وگرنه امتیاز تلفنم را می گیرند .
  یعنی ۲۰ هزار تومان چیه هر ماه بیش از ۱۰۰ هزار تومان باید آبونه بدهم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو