skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

وزیر ارتباطات: مخالف فعالیت پوسته‌های تلگرام در کنار پیام‌رسان‌های داخلی بودم

تحریریه پیوست

۲۸ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشستی که امروز (۲۸ خرداد) با فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس داشته با اشاره به جزییات فیلترینگ تلگرام اعلام کرده است که قبل از صدور حکم قضایی در مورد فیلتر شدن تلگرام در برخی دستگاه‌ها قرار بوده که از پوسته‌های این پیام‌رسان استفاده شود و تلگرام را حذف کنند.
به گزارش پیوست، محمدجواد آذری جهرمی در این مورد گفته است:‌ «در نهایت نیز بعد از صدور حکم قضایی قرار بر این شد که پیامرسان‌های داخلی تقویت شوند. بنده همیشه مخالف این بودم که پوسته های تلگرام در کنار پیام رسان‌های داخلی باشند ولی بنده مجری مصوبات شورای فضای مجازی هستم.» وزیر ارتباطات در این نشست تاکید کرده که تقویت و حمایت از پیام رسان‌های داخلی محور فعالیت‌های این وزارتخانه است.

اوایل اردیبهشت ماه سال جاری نیز بعد از سروصداهای فراوان در مورد فعالیت پوسته‌های فارسی تلگرام و نگرانی‌های امنیتی در مورد آن‌ها محمد جواد آذری جهرمی در توئیتی اعلام کرد که از ۱۲۷ پوسته غیررسمی تلگرام که برای دور زدن فیلتر این پیام‌رسان استفاده می‌شود، دو پوسته یعنی تلگرام طلایی(طلاگرام) و هاتگرام غیر فعال شده‌اند.

تامین محتوای شبکه ملی اطلاعات بر عهده ما نیست

 حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت در مورد جزییات نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با وزیر ارتباطات اعلام کرده است که آذری جهرمی در این نشست توضیحاتی نیز در مورد وضعیت شبکه ملی اطلاعات اعلام کرده است. 

 وزیر ارتباطات در این نشست با تاکید اینکه وزارت ارتباطات مسئول تامین زیرساخت این شبکه است نه تامین کننده محتوای آن اعلام کرده است:‌ «شبکه ملی اطلاعات، زیرساخت فضای مجازی کشور است و وزارتخانه اینجانب فقط مسئولیت تامین همین زیرساخت را دارد. محتوای به عهده وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست.» او یادآور شده است:‌ « ابتدا سند الزام تامین زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را تهیه و در شورای فضای مجازی به تصویب رسید. اما در لایه محتوا حتی سندی هم نداریم. آنچه که به عهده ما بوده سند آن تصویب شده و ما مطابق همان سند عمل می کنیم.»
او ادامه داد: «اگر ما ادعا می کنیم ۸۰ درصد پیشرفت داشته‌ایم، براساس این اقدامات است و هر مرجع و منبعی می‌خواهد ارزیابی کند در خدمت هستیم. هر آنچه که مرکز ملی فضای مجازی از اجرا را تایید کند، ما هم موافقیم.»

ماه گذشته نیز محمد جواد آذری جهرمی برای پاسخگویی در مورد وضعیت شبکه ملی اطلاعات در کمیسیون صنایع و معادن مجلس حاضر شده بود و در آن جلسه اعلام کرد که این وزارتخانه طبق سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات به ۸۰ درصد از وظایفی که در مورد این شبکه به عهده داشته عمل کرده است.

http://pvst.ir/5zt

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو