skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

شرکت خدمات انفورماتیک مرکز نوآوری راه اندازی می‌کند

تحریریه پیوست

۲۲ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

 

شرکت خدمات انفورماتیک با هدف استفاده از ظرفیت‌های نوآورانه خارج از شرکت، توسعه کسب‌وکار و ایجاد زمینه‌هایی برای عرضه و گسترش خدمات و محصولات جدید از طریق حمایت از صاحبان ایده و استارتاپ‌ها، «مرکز نوآوری انفورماتیک» راه اندازی می‌کند. 
به گزارش پیوست، در مراسم انعقاد قرارداد ایجاد «مرکز نوآوری انفورماتیک» که با مشارکت شرکت خدمات انفورماتیک و شرکت هم آوا عملیاتی خواهد شهم‌آوا برای شرکت خدمات انفورماتیک مرکز نوآوری ایجاد می‌کند، سید ابوطالب نجفی، مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک با اشاره به تاثیر دو مقوله فناوری و فین‌تک‌ها بر رشد و توسعه صنعت بانکی گفت: «این دو مقوله پیش برنده، صنعت بانکی را با تحولات شگرفی مواجه می‌کنند. از این رو در شرکت خدمات انفورماتیک نیز نحوه تعامل با استارت آپ‌ها به عنوان یک اصل مهم مورد توجه قرار دارد و فعالیت‌های بسیاری برای حمایت و  بهره‌گیری از ظرفیت های این بخش صورت گرفته است.»

نجفی همچنین تاکید کرد: «شرکت خدمات انفورماتیک با همکاری شرکت هم آوا درپی رسیدن به سازوکاری نظام‌مند در برنامه حمایتی خود از فین‌تک‌ها و جوانان صاحب اندیشه حوزه صنعت بانکی است.» 

پیش از این نیز معاون کارآفرینی و نوآوری شرکت هم‌آوا در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرده بود که هدف آنها از این همکاری با شرکت خدمات‌ انفورماتیک ایجاد مسیر ارتباطی قوی بین شرکت‌های استارت‌آپی و این شرکت بزرگ در حوزه بانکی است.

 مأموریت این مرکز که  قرارداد راه اندازی آن در اختتامیه اینوتکس ۲۰۱۹  به امضا رسید؛ ایجاد فضای مناسب برای خلق ارزش و تجاری‌سازی ایده‌ها، طرح‌های فناورانه و نوآورانه و همچنین توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان در حوزه صنعت مالی است. علاوه بر این حمایت از فرهنگ کارآفرینی و کسب‌وکارهای نوپا به منظور گسترش اکوسیستم حوزه مالی در کشور،  از اهداف اصلی این مرکز عنوان شده است. 

فعالیت‌های این مرکز که در کارخانه نوآوری آزادی و شرکت هم‌آوا راه‌اندازی خواهد شد شامل  شناسایی، ارزیابی، انتخاب، توانمندسازی ایده‌های نو و استارت‌آپ‌ها  و در نهایت توسعه و رشد تیم‌های منتخب در قالب تأمین سرمایه و توسعه بازار خواهد بود.  

 تیم‌های منتخب پس از ورود به دوره‌ شتابدهی این مرکز  ضمن بهره‌مندی از حضور در فضای کار اشتراکی قادر خواهند بود با استفاده از خدمات مربیگری و مشاوره، ضمن توسعه محصول اولیه (MVP) و تحلیل کسب‌وکار و آنالیز بازار هدف خود، برای ورود به دوره رشد آماده ‌شوند.  عملکرد مطلوب در دوره شتابدهی مجوز ورود تیم‌ها به دوره رشد خواهد بود. در دوره رشد تیم‌ها، کسب‌وکار خود را توسعه می‌دهند تا به درآمدزایی مناسب رسیده و آمادگی لازم را برای جذب سرمایه به دست‌آورند. ورود این تیم شرکتها به بازار فناوری مالی، موجب تنوع و تکثر در محصولات و خدمات نوین مالی و بانکی هم جهت با نیازهای انباشته و تقویت فضای رقابت در این بازار خواهد شد.   

http://pvst.ir/5zf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو