skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

شبکه اختصاصی نورونتا برای هلال احمر افتتاح شد

تحریریه پیوست

۱۲ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

نشست همکاری‌های دوجانبه جمعیت هلال احمر و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (۱۲خرداد) با بهره‌بردای از سه پروژه مشترک برگزار شد.
به گزارش پیوست، در مراسمی که با حضور وزیر ارتباطات، رئیس جمعیت هلال احمر و جمعی از مدیران شرکت مخابرات و شرکت ژرف‌نگر برگزار ‌شد، شبکه اختصاصی نورونتا هلال احمر افتتاح شد.

«نورونتا» اولین شبکه اختصاصی غیراشتراکی دیتای بین‌ سازمانی است که ساختاری مجزا از شبکه‌های عمومی IP و اینترنت دارد. این شبکه ارتباطی در سراسر کشور پهنای باند کاملا اختصاصی در اختیار سازمان‌ها و شرکت‌ها قرار می‌‌دهد تا در یک بستر امن و مطمئن و پایدار اطلاعات را بین شعب خود منتقل کنند.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست همکاری‌های دوجانبه این وزارتخانه با جمعیت هلال احمر به حوادث سیل اخیر در کشور اشاره که در حوادث سیل اخیر سیستم اعلام هشدار ستاد مدیریت بحران کشور بیش از ۶۰ میلیون هشدار برای مردم ارسال کرد.

وزیر ارتباطات در این مراسم با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده ارتباطی برای کمک به مدیریت بحران گفت: «پروژه‌هایی که امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت حاصل کاستی‌ها و کمبودهایی بود که در حوادث اخیر به خصوص زلزله کرمانشاه در زمینه زیرساخت ارتباطی هلال احمر تجربه کردیم و با افتتاح این پروژه‌ها درصدد برطرف کردن آن هستیم. امروز روی شبکه ملی اطلاعات و در یک زیرساخت امن و قابل اتکا ۴۳۰ مرکز امدادرسانی جمعیت هلال احمر به یکدیگر متصل شدند و از ارتباطی پایدار برخوردارند.»

همچنین در این مراسم علی سبحانی، مدیرکل فروش تجاری شرکت مخابرات ایران با بیان اقدامات انجام شده در پروژه نورونتا گفت : «از زمان شروع پروژه نورونتا تاکنون اقداماتی همچون هدایت صحیح سرمایه‌ها برای بازطراحی شبکه و تامین منابع مالی در جهت خرید و نصب تجهیزات انجام شده است که در مجموع بیش از ۱۳۴۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری را شامل می‌شود. این شبکه اخیرا به دلیل ایجاد فرایند انتها تا انتها (end to end) موفق به کسب لوح تقدیر از جشنواره نوآوری محصول شد.»

سبحانی در مورد همکاری با جمعیت هلال احمر هم اعلام کرد : «سال گذشته در جریان نمایشگاه تلکام تفاهم نامه ارائه خدمات ارتباطی بین مدیر شرکت مخابرات ایران و دبیرکل جمعیت هلال احمر به امضا رسید که مقرر شد تا شبکه نورونتا در بیش از ۴۰۰ نقطه مورد نیاز هلال احمر راه‌اندازی شود. پس از آن در ظرف مدتی کمتر از دو ماه ۵۲ درصد پروژه به بهره‌برداری رسید، در این مدت ۹۱ میلیارد ریال در جهت تامین تجهیزات اختصاصی و ۸۱ میلیارد ریال برای اهدای رایگان مودم به جمعیت هلال احمر سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.»

در این مراسم علاوه بر افتتاح شبکه ارتباطی نورونتا هلال احمر، دو پروژه سامانه ارتباطی *12# (که در زمینه اطلاع رسانی حوادث و مشارکت مردمی به حادثه‌دیدگان فعالیت می‌کند) و شبکه رادیویی دیجیتال هلال احمر مورد بهره برداری قرار گرفت.

همچنین  علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر در مورد ضرورت ایجاد ارتباط پایدار بین نیروهای این سازمان گفت : «جمعیت هلال احمر با بیش از ۲ میلیون داوطلب و ۶۰ هزار امدادگر که در ۵۴۹ پایگاه در حال خدمت رسانی هستند، نیاز دارد تا تجهیزات ارتباطی مطابق با فناوری‌های روز در اختیار داشته باشد.»

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به پروژه‌های مشترک با وزارت ارتباطات افزود: «رویکرد ملی وزیر ارتباطات و همینطور مدیران شرکت مخابرات کمک کرد تا امروز شاهد افتتاح سه پروژه ضروری و مورد نیاز جمعیت هلال احمر باشیم. از جمله شبکه نورونتا که به عنوان شبکه زیرساختی داخلی جمعیت هلال احمر بیش از ۴۰۰ نقطه را به هم متصل می‌کند تا بتوانیم در یک شبکه امن و پایدار ارتباطات سامانه‌ای را برقرار کنیم.»

نورونتا محصول مشترک شرکت امید ژرف نگر و شرکت مخابرات ایران است. مشترکان شبکه نورونتا از قابلیت‌هایی همچون ایجاد ارتباطی امن و پایدار در سطحی گسترده، پشتیبانی ۲۴ ساعته و … بهره‌ می‌برند. نورونتا در حال حاضر تنها شبکه موجود در کشور است که می‌تواند به مشترکان خود تضمین کیفیت (SLA) بدهد.

http://pvst.ir/5yt

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو