skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

ایران در رتبه پنجم رشد کاربران اینترنت قرار گرفت

تحریریه پیوست

۷ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

گزارش‌های جهانی نشان می‌دهد که سرعت رشد کاربران اینترنت در ایران نسبت به سال گذشته با ۲۹درصد رشد مواجه شده است.
به گزارش پیوست، در رتبه‌بندی کشورها براساس تعداد کاربران اینترنت، ایران با بیش از ۱۶میلیون کاربر جدید، در رتبه پنجم جهان از نظر رشد تعداد کاربران قرار گرفته است.

هند با ۱۰۰ میلیون کاربر جدید، بیشترین میزان رشد (۲۰ درصد) را در ۱۲ ماه اخیر داشته است. بعد از هند، چین با بیش از ۵۰ میلیون کاربر جدید در رتبه دوم  و ایالات متحده امریکا با بیش از ۲۵ میلیون کاربر جدید در رتبه سوم قرار گرفته است. همچنین کشور اندونزی با ۱۷ میلیون کاربر جدیداینترنت، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش‌های datareportal که برگرفته از آمار GSMA و اتحادیه بین‌المللی مخابرات است، تعداد کاربران اینترنت در ژانویه سال ۲۰۱۹، ۴.۳۹ میلیارد نفر است که رشد ۹ درصدی (برابر با ۳۶۶ میلیون نفر) را نسبت به ژانویه سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد. سرعت رشد کاربران اینترنت جدید، در هر ثانیه، ۱۱ نفر است که برابر با یک میلیون کاربر جدید در هر روز است.

نفوذ اینترنت در کشورهای آسیای جنوبی ۴۱ درصد گزارش شده که در مقایسه با رقم ۳۱ درصدی سال پیش، قابل توجه است. این ارقام نشان می‌دهند که هند بیش از یک‌چهارم رشد جهانی کابران اینترنت را به خود اختصاص داده است. از سوی د یگر در مجموع، منطقه آسیا اقیانوسیه حدود ۵۵ درصد از رشد سالانه را رقم زده است.

 

http://pvst.ir/5yf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو