skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

لایحه حمایت از مالکیت فکری به کمیسیون قضایی می‌رود

۵ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۳۹۸

لایحه «حمایت از مالکیت فکری»  دو هفته آینده در دستور کار کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد.

حسن نوروزی، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر درمورد آخرین وضعیت لایحه حمایت از مالکیت فکری در مجلس به پیوست گفت: «پس از آنکه مرکز پژوهش‌های مجلس  بررسی روی این لایحه را به پایان رساند در حال بررسی آن در کمیته حقوق مدنی هستیم.»

او ادامه داد:‌ «کمیته حقوق مدنی زیرمجموعه کمیسیون قضایی و حقوقی  است و من نیز رئیس آن هستم و سعی می‌کنیم این هفته بررسی‌های این لایحه به پایان برسد تا پس از تعطیلات در دستور کار کمیسیون قضایی و حقوقی قرار بگیرد.»

نوروزی امیدوار است بررسی این طرح در صحن کمیسیون قضایی به زودی به پایان برسد تا درهرچه سریع‌تر در دستور کار مجلس قرار بگیرد.

طرح «حمایت از مالکیت فکری» بارها به صورت طرح و لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه شده‌ است؛ اما هر بار به دلیل طولانی شدن روند بررسی این طرح از دستور کار خارج شده‌است. در نهایت طرح حمایت از مالکیت فکری سال ۹۳ توسط دولت یازدهم به مجلس ارائه شد. اما مجلس نهم نتوانست آن را به صورت کامل بررسی کند و پس از روی کار آمدن دولت دوازدهم و تغییر مجلس بررسی مجدد آن در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفت و پس از دو سال در سال ۹۵ در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد و در نهایت  زمستان سال گذشته (۹۷) پس از گذشت یک سال از اعلام وصول شدن آن در مجلس در کمیسیون قضایی و حقوقی کلیات آن به تصویب رسید. در همان زمان جزئیات آن با انتقاداتی مواجه شد و از همین رو برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع داده شد و در نهایت جزئیات این طرح در مرکز پژوهش‌های مجلس اواسط اردیبهشت ماه نهایی شد.

http://pvst.ir/5yd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو