skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سطح امنیتی گواهی‌های الکترونیکی ارتقا یافت

۵ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۳۹۸

ساختار امنیتی گواهی الکترونیکی ریشه ارتقا یافت.
به گزارش پیوست، زیرساخت کلید عمومی کشور بر پایه دو ساختار طراحی شده است؛ ساختار G2 بر مبنای استانداردهای قدیمی‌تر و ساختار G3  با استانداردهایی مطابق استانداردهای به روزتر. از تفاوت‌های این دو ساختار می‌توان به طول کلید گواهی الکترونیکی و همچنین ساختار پیچیده‌تر رمزنگاری اشاره کرد.

طبق گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تغییرات ساختاری زیرساخت کلید عمومی در جلسه ۲۶ شورای سیاستگذاری گواهی الکترونیکی کشور که در نیمه اردیبهشت ماه برگزار شده بود به تصویب رسید و حال به صورت کامل در زیرساخت گواهی الکترونیکی کشور اجرایی شد.

هم‌اکنون گواهی مرکز ریشه در ساختار جدید صادر شده است و تمامی گواهی‌هایی که از این پس از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و زیرساخت کلید عمومی کشور صادر می‌شود بر پایه ساختار جدید G3 خواهد بود.

با راه‌اندازی این ساختار، امکان برآورده شدن بسیاری از نیازهای فنی که در ساختار G2 قابل دستیابی نبود فراهم می‌شود و مرکز ریشه و مراکز میانی ذیل آن هم ­راستا با استانداردهای معتبر این حوزه امکان فعالیت خواهند داشت.

همزمان با راه ­اندازی ساختار G3 زیرساخت کلید عمومی کشور، گواهی‌های مرکز میانی دولتی عام نیز در این ساختار توسط مرکز صدور گواهی الکترونیکی ریشه و با حضور اعضای کمیته نظارتی شورا صادر شدند.

http://pvst.ir/5ya

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو