skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سامانه احراز هویت کسب‌وکارهای الکترونیکی ایجاد می‌شود

تحریریه پیوست

۱ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

سامانه احراز هویت کسب‌وکارهای الکترونیکی از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایجاد می‌شود.
به گزارش پیوست، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تصمیم دارد در اولین مرحله با راه‌اندازی این سامانه، این سرویس را به صورت آزمایشی در اختیار برخی از کسب و کارها و استارت‌آپ‌ها قرار دهد.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته نسخه اولیه سامانه احراز هویت کسب و کارهای الکترونیکی ابتدای تابستان سال جاری آماده سرویس‌دهی به تعداد محدودی از کسب وکارها خواهد بود.
یکی از تفاوت‌های قابل توجه این سامانه با سایر سامانه‌های احراز هویت، امکان استفاده از امضای الکترونیکی روی این سامانه است. طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته این مرکز در نظر دارد با اعمال تغییراتی در امضای الکترونیکی امکان صدور امضای الکترونیکی را روی گوشی‌های هوشمند افراد نیز فراهم کند تا دیگر نیازی به استفاده از توکن وجود نداشته باشد. در این صورت فرایند صدور و دریافت امضای الکترونیکی هم ساده‌تر خواهد شد.

معاون مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با تایید این خبر در گفت‌وگو با پیوست در خصوص تفاوت این سامانه با سایر سامانه‌های احراز هویت گفت: «این سامانه به صورت خاص خدمات مورد نیاز کسب و کارها را تامین خواهد کرد، به طور مثال ما امکان اعتبار سنجی را برای کسب و کارها روی این سامانه فراهم کرده‌ایم. »
بهنام امیری افزود: «از دیگر امکاناتی که این سامانه به صورت اختصاصی در اختیار کسب و کارها می‌گذارد نمایش رزومه شغلی افراد است.»

در صورت راه‌اندازی این سامانه از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی این دومین سامانه‌ای خواهد بود که به منظور احراز هویت افراد و برای سرویس‌دهی خاص به کسب‌وکارهای ایجاد می‌شود. پیش از این سامانه شاهکار از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایجاد و راه‌اندازی شده‌ است.

همچنین به جز ا این سامانه‌ها، بانک مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار نیز به صورت مجزا سامانه‌هایی را برای احراز هویت کاربران خود ایجاد کرده‌اند.

http://pvst.ir/5y4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو