skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

امکان خرید بلیط سفر به صورت اقساطی فراهم شد

تحریریه پیوست

۲۸ فروردین ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

تعداد سفر ایرانی‌ها از سفر با وسایل نقلیه عمومی و خصوصی گرفته تا ترددهای جاده‌ای در نوروز امسال نسبت به نوروز سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است.  آنطور که مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده در حوزه اقامت مسافران ۵۰ درصد تورم نسبت به نوروز سال گذشته، در بخش خوراک و گردش تورم ۱۰۰ درصدی و در بخش حمل و نقل شامل  عمومی و شخصی به طور میانگین ۲۰ درصد تورم وجود داشته است.
محسن صادقی کاهش سطح رفاه مردم را عامل اصلی کاهش سفر آنها در سال جاری اعلام کرده است. در شرایطی که وضعیت اقتصادی کشور عاملی بر کاهش سفرهای مردم شده ، حالا برخی استارت‌‌آپ‌ها با استفاده از روش‌های نوین خود سعی دارند تا رفتن به سفر را دوباره به سبد خرید خانواده‌ها بازگردانند.

 برای نمونه به تازگی پلتفرم فروش اعتباری «ایران رنتر»امکان خرید اقساطی بلیط هواپیما، هتل و تورهای مسافرتی را فراهم کرده است. این پلتفرم که شرایط خرید اقساطی محصولات مختلف را برای کاربران با سطح درآمدی متفاوت امکان‌پذیر می‌کند، با توجه به شرایط پیش آمده در کاهش سفرهای داخلی و خارجی به دلیل افزایش قیمت‌ها، تصمیم به اقساطی کردن فروش بلیط‌های سفر کرده است.

امیر حق رنجبر، مدیرعامل سایت ایران رنتر در توضیح بیشتر این سرویس جدید خود به پیوست می‌گوید: «ایران رنتر به عنوان یک پلتفرم فروش اعتباری، امکان خرید از فروشگاه‌های آنلاین به صورت اقساط را برای کاربران فراهم می‌کند. در مدت فعالیت خود، درخواست زیادی از سوی کاربران برای خرید قسطی بلیط تور، هواپیما و قطار داشتیم. بنابراین با همکاری سایت «سفرمی» بحث خرید اعتباری یا خرید به صورت قسطی در حوزه سفر را راه اندازی کردیم.»

او ادامه داد: «سفرمی سایتی است که سرویس فروش بلیط هواپیما، قطار و تور و هتل را به کاربران ارائه می‌دهد. حال که قیمت بلیط هواپیما و تور و قطار افزایش یافته است، سعی کردیم با ارائه این خدمت جدید قدرت خرید مردم برای رفتن به سفر را افزایش دهیم.» به گفته رنجبر در حال‌حاضر ایران رنتر با سفرمی در حال همکاری است و به زودی چند سرویس آنلاین درحوزه سفر نیز به این وب‌سایت برای همکاری در این زمینه اضافه خواهند شد.
او با اشاره به میزان استقبال کاربران از این سرویس جدید اعلام می‌کند که تقریبا روزانه ۲۰ تا ۳۰ سفارش از سایت سفرمی به ایران رنتر عرضه می‌شود.

چگونه قطسی به سفر بروید

رنجبر در مورد روند خرید بلیط و نحوه تسویه حساب توسط سایت ایران رنتر این طور توضیح می‌دهد: «کاربر در سایت ایران رنتر پس از ثبت‌نام می‌تواند کارت اعتباری ۵ میلیون تومانی سفرمی را سفارش ‌‌دهند. پس از آنکه  اطلاعات ارائه شده از سمت کاربر اعتبار سنجی شد، کدی در اختیار او قرار می‌گیرد که به اندازه ۵ میلیون تومان می‌تواند از سرویس‌های سایت سفرمی بهره ببرد.»

او افزود: «کاربر پس از ثبت سفارش در سایت سفرمی، زمانی که به مرحله پرداخت رسید، باید کدی که از ایران رنتر دریافت کرده را وارد کند. در این صورت مرحله پرداخت به پایان می‌رسد. البته کاربر از ماه بعد باید به صورت ماهانه اقساط خود را به ایران رنتر پرداخت کند.»

رنجبر در مورد نحوه اعتبارسنجی کاربران برای خرید بلیط گفت: «ما صحت اطلاعاتی که کاربر در سایت ثبت می‌کند را ابتدا در سه بخش هویت فرد، محل سکونت و شغل را برای اعتبارسنجی در نظر گرفتیم که کاربران باید فرم آن را تکمیل کنند. سپس به کاربران براساس رفتار پرداخت‌شان نمره اعتبار می‌دهیم.»

او ادامه داد: «کاربر برای خرید دوم اعتبار سنجی نمی‌شود و براساس نمره اعتبارشان سنجیده می‌شود. اگر نمره اعتبار از مقداری بیشتر باشد دیگر نیازی به اعتبارسنجی نیست و سقف خریدشان تا ۸ میلیون تومان افزایش می‌یابد.»

او در پاسخ به این سوال که چه تضمینی برای پرداخت از سمت  مشتری وجود دارد، بیان کرد: «فروشگاه‌های آنلاین با مشتری برای پرداخت هیچ‌گونه تماسی ندارند. ایران رنتر مبلغ را کامل به فروشگاه می‌پردازد و مشتریان برای پرداخت اقساط خود تنها با ایران رنتر در ارتباط هستند. برای بحث وصول مطالبات نیز چند مکانیزم داریم. اول نمره اعتبار ماست که اگر فرد پرداخت خود را به موقع انجام دهد نمره اعتبار او زیاد می‌شود و اگر به موقع پرداخت نکند نمره اعتبار او کم می‌شود.»

براساس اظهارات رنجبر این نمره اعتبار برای خرید بعدی بسیار اثرگذار است و تاثیر روانی روی مشتریان دارد که باعث می‌شود رفتار پرداخت مناسبی داشته باشند. او تاکید می‌کند اگر نمره اعتبار کاربر افزایش یابد در پرداخت بعدی نیاز به اعتبارسنجی ندارند و سقف خریدشان تا ۸ میلیون تومان زیاد می‌شود.

به گفته مدیرعامل ایران رنتر اگر کاربران نمره اعتبار پایینی داشته باشند، در خریدهای بعدی سقف خریدشان کاهش می‌یابد. همچنین اگر نمره اعتبار کاربری صفر یا منفی شود، دیگر امکان استفاده از خدمات ایران رنتر را نخواهند داشت .

او در مورد کاربرانی که پولی اقساط خود را پرداخت نکنند نیز بیان کرد: «در مورد نپرداختن پول توسط کاربر نیز، ایران رنتر بخش حقوقی دارد. علاوه بر آن برای خرید اول نیز سفته‌ و قراردادی در اختیار کاربران قرار می‌دهیم و از این طرق می‌توانیم عدم پرداخت کاربر را دنبال کنیم.»

http://pvst.ir/5w0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو