skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

«بلد» ثبت تصاویر سه بعدی منطقه ۲ شهرداری را کلید زد

تحریریه پیوست

۲۷ فروردین ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸

 

هلدینگ هزار دستان برای همکاری با شهرداری به منظور پیاده‌سازی شهر هوشمند به توافق رسیدند. در اولین گام این توافق قرار است نقشه و مسیرباب بلد ثبت تصویرهای سه بعدی منطقه ۲ شهرداری تهران را آغاز کند و در نهایت اطلاعات به دست آمده را روی پلتفرم «بلد» ارائه دهد.

به گزارش پیوست طبق توافقات صورت گرفته میان گروه شرکت‌های هزار دستان شامل کافه‌بازار، دیوار و بلد با سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، قرار است طی هفته‌های آینده تفاهم‌نامه‌ای به منظور اجرایی شدن برنامه‌های این دو برای هوشمند‌سازی شهر تهران به امضا برسد.

همچنین به گزارش روابط عمومی هلدینگ هزار دستان در حاشیه بازدید شهردار منطقه ۲ تهران و رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران از این هلدینگ، رسول کشت‌پور،شهردار منطقه ۲ با اشاره به امکاناتی که این شهرداری در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌دهد گفته است: «پایلوت طرح‌های دوچرخه اشتراکی و پمپ بنزین سیار در این منطقه اجرا شده است. همچنین اجرای برخی خدمات نقشه و مسیربابی مدنظر است که با ثبت تصویر سه بعدی از سوی نقشه و مسیریاب بلد اجرایی می‌شود.»

محمد فرجود رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، نیز در این جلسه پیشنهاد اشتراک‌گذاری داده‌ها میان این دو مجموعه را مطرح و اعلام کرده‌ که اینگونه اقدامات می‌تواند علاوه بر اینکه هزینه جمع‌آوری داده‌های شهری را کاهش می‌دهد موجب بهبود وضعیت حمل و نقل شهری و کاهش آلودگی شهر نیز شود.

پیش از این بهاره آروین، عضو شورای شهر تهران نیز در گفت‌وگو با پیوست در پاسخ به اینکه چرا داده‌های شهرداری به صورت باز در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها قرار نمی‌گیرد تا امکان ارائه خدمات بهتر فراهم شود اعلام کرده بود:« این ارتباط باید دو طرفه باشد که موثر واقع شود. همانطور که داده‌های شهرداری می‌تواند برای آنان مفید باشد داده‌های آنان نیز برای شهرداری مفید است.»

http://pvst.ir/5vz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو