skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سپه سامانه یکپارچه داتین را در شعب خود پیاده می‌کند

۲۷ فروردین ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۳۹۸

استفاده از سامانه یکپارچه داتین در بانک سپه نهایی شد.
به گزارش پیوست، پس از نهایی شدن ادغام ۴ بانک و یک موسسه اعتباری نظامی در بانک سپه مقرر شد بانک سپه از سامانه یکپارچه داتین استفاده کند. ۱۷ اسفند ماه گذشته مصوبه استفاده از کُر داتین که یکی از شرکت‌های وابسته به هلدینگ فناپ است به بانک سپه ابلاغ شده بود.
شرکت داتین مدیریت و راهبری سامانه یکپارچه بانکی هلدینگ فناپ را برعهده دارد.

پس از تصمیم‌گیری برای ادغام ۴ بانک نظامی و یک موسسه مالی اعتباری در بانک سپه قرار شده تا بانک سپه از سامانه یکپارچه داتین استفاده کند و ۴ بانک دیگر از سامانه یکپارچه توسن بهره ببرند. طبق قرارهای اولیه قرار است بانک‌های حکمت ایرانیان، انصار، قوامین، مهر اقتصاد و مؤسسه کوثر از کر توسن استفاده کنند.

بانک سپه از جمله بانک‌هایی است که تا کنون موفق به پیاده‌سازی کربنکینگ در زیرمجموعه خود نشده است و اقدامات صورت گرفته در این زمینه تا کنون شکست خورده است. پیش از این، بانک سپه برای پیاده‌سازی سامانه یکپارچه بانکی با شرکت خدمات انفورماتیک نیز مذاکره کرده بود؛اما هیچ‌گاه این مذاکرات به سر انجام نرسید.

 به نظر می‌رسد اقدامات اولیه برای نصب کر داتین در بانک سپه آغاز شده است. سپه به خاطر داشتن بیشتری تعداد شعبه بانکی، بزرگترین مشتری داتین به حساب می‌آید. پس از پیاده‌سازی و نهایی شدن کُر داتین در سپه رقابت میان دو هلدینگ فناپ و توسن بیش از پیش افزایش می‌یابد. تا کنون کُر فناپ علاوه بر بانک پاسارگاد در بانک‌های گردشگری، رسالت، توسعه تعاون، رفاه و موسسه اعتباری آرمان نصب شده بود.
۱۸ فروردین به صورت رسمی ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه کلید خورد. پیش از آن غلامحسن تقی نتاج، مدیرعامل بانک قوامین، از نبود زیرساخت فناوری لازم برای ادغام این شعب سخن گفته بود. به عقیده اوسیستم یکپارچه بانکی که بتواند جوابگوی نیاز ۵ هزار شعبه بانکی باشد و خدمات آنان را پشتیبانی کند وجود ندارد. او گفته بود برای اینکه این زیرساخت فراهم شود باید ۵ سال برای آن زمان صرف شود. 
به نظر می‌رسد راهکار استفاده از دو سامانه یکپارچه بانکی داتین و توسن برای طی کردن از مرحله گذار، یکی از راه‌حل‌هایی است که هم‌اکنون از سوی کارشناسان مطرح شده است.

http://pvst.ir/5vy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو