skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

خدمات الکترونیکی سازمان ثبت اسناد بعد از تعطیلات نوروزی در دسترس است

تحریریه پیوست

۲ فروردین ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

ارائه سرویس سامانههای مختلف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ایام نوروز متوقف و کاربران برای دریافت خدمات از این سامانه باید تا تاریخ ۵ فروردین و شروع رسمی کار ادارات صبر کنند.
به گزارش پیوست،معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام میکند که فعال نبودن برخی بخشهای سرویسدهی سامانههای این سازمان در ایام تعطیلات نوروز یک روال هر ساله و برای جلوگیری از ایجاد صف درخواستدهندگان در این پایگاه است. به گفته هاشم کارگر، باتوجه به اینکه بسیاری از درخواست‌هایی که توسط متقاضیان دریافت خدمات ثبتی، ازطریق درگاه الکترونیکی سازمان ثبت اسناد به ثبت میرسد نیاز به کار کاشناسی توسط کارشناسان این سازمان دارد و در ایام تعطیلات نوروز این امر ممکن نیست، این سازمان برخی سرویسهای خود را از دسترس خارج میکند.

در صورت مراجعه به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای دریافت خدماتی از سامانههای مختلف این سازمان مانند ثبت شرکتها یا املاک با این پیام روبهرو خواهید شد که «ادامه سرویس دهی توسط این سامانه، از ابتدای روز کاری مورخ 1398/01/05 امکان پذیر خواهد بود

هاشم کارگر در توضیح این موضوع که چرا در شرایطی که دولت در تلاش برای گسترش خدمات دولت الکترونیکی و کاهش رفتوآمد مردم به سازمانها و نهادهای دولتی است ارائه سرویس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ایام نوروز غیر فعال است به پیوست گفت:‌ «از ۲۹ اسفند تا ۵ فروردین هر سال سامانههای سازمان از دسترس خارج و مجددا از ۵ فروردین شروع به کار میکنند. علت این امر هم این است که ارائه خدمات از طرف این سازمان نیاز به کار کارشناسی دارد و یکی از خاصیتهای سامانههای ما هم این است که در لحظه پاسخ درخواست کاربران را میدهد. بنابراین وقتی کارشناسی در ایام تعطیلات وجود ندارد طبیعی است که ارائه سرویسی هم وجود ندارد.

او در پاسخ به این سوال پیوست که چرا درخواستهای کاربران در ایام تعطیلات نوروز ثبت نمیشود تا بعد از تعطیلات به آنها رسیدگی شود اعلام میکند:‌ «همین ثبت درخواستها و بررسی آن بعد از تعطیلات علاوه بر ایجاد صف ترافیکی در سامانههای سازمان، باعث ایجاد نارضایتی کاربران هم میشود چون خاصیت کاری ما پاسخ در لحظه به کاربران است. باز هم تاکید میکنم که ثبت بعضی ازدرخواست ها در این سامانهها نیاز به بررسی کارشناسی دارد و نیازمند وجود بعد انسانی است

کارگر میگوید که در حالحاضر برخی خدمات سامانههای این سازمان که برای کاربران مهم است مانند پیگیری آخرین وضعیت استعلام الکترونیکی ملک، استعلام ممنوعالخروجی و یا تصدیق اصالت اسناد در دسترس است و کاربران میتوانند درخواستهای خود در این زمینه را ثبت و پاسخ بگیرند. کارگر همچنین تاکید میکند که ایام تعطیلات نوروزی فرصت خوبی است تا علاوه بر سرویس تجهیزات مورداستفاده در زیرساخت‌های سامانه‌های این سازمان، بتوان از سرورهای سامانههای سازمان ثبت اسناد که در طول سال فعال است بکاپگیری‌(تهیه نسخه پشتیبان) هم صورت گیرد.

http://pvst.ir/5uz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو