skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

آرزوهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای سال ۹۸

تحریریه پیوست

۲۶ اسفند ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رشته توییتی از برنامه‌هایی که مایل است در سال ۹۸ با همکاری دستگاه‌های دیگر انجام دهد خبر داده است.
به گزارش پیوست، محمدجواد آذری جهرمی، اولین هدف برای پیگیری در سال ۹۸ را به موضوع اشتغال‌زایی ارتباط داده و نوشته است که وزارت ارتباطات طرحی برای ایجاد ده‌ها هزار شغل آماده کرده است. براساس این توییت وزیر با آموزش، کمک‌های بیمه‌ای‌ ومالیاتی و پیش‌خرید محصولات ایرانی روستایی قرار است کارهای بزرگی در این زمینه انجام شود. البته  او تاکید کرده در این زمینه باید بودجه دولت هم کمک کند و این وزارتخانه درگیر بوروکراسی نشود.

تصویر رشته توییتی که امروز وزیر ارتباطات در مورد اهدافش برای سال ۹۸  منتشر کرد:

او با هشتگ «حق‌الناس» در توییتی دیگر به صورت غیر مستقیم به داستان کلاهبرداری‌ و تقلب‌های اخیر از طریق خدمات ارزش افزوده اشاره کرده و نوشته است:‌ «سرعت و‌کیفیت بالا و ارزان حق شماست. به‌جای شما رای ندهند و نظرشما تغییر نکند حق شماست.حفاظت از حریم‌شخصی وامنیت شما، نبود پیامک ‌مزاحم وبرخورد با کلاهبرداری‌ها حق شماست.» او در این توییت از مردم خواسته است تا گزارش‌ها و انتقادات خود در این زمینه را برای تحقق نظارت بهتر وزارت ارتباطات بر این بازار ارائه دهند و تاکید کرده که نظارت بر فعالیت شرکت‌های سرویس‌دهنده خدمات همچنان در سال ۹۸  ادامه خواهد داشت.

دسترسی همگانی از دیگر موضوعاتی است که جهرمی در این رشته توییت به آن اشاره کرده و گفته است:‌ «دسترسی همگانی در سال ۹۷ پربرکت بوده است. در شهرها فیبرنوری تا خانه ارائه شد وتعداد روستاهای دارای دسترسی به 4G افزایش۱۰۰درصدی داشتند که موجب مهاجرت‌ معکوس و رونق اقتصادی برای آنها مانند کلپورگان و دَرَک می‌شود. اگرچه تحریم‌ها مانع جدی هستند اما اراده ما محکم‌تر است.»

تصویر رشته توییتی که امروز وزیر ارتباطات در مورد اهدافش برای سال ۹۸  منتشر کرد:

در ادامه این رشته توییت جهرمی از شفاف‌سازی از طریق دولت الکترونیکی و مبارزه با رانت صحبت کرده و اینکه در سال ۹۷ اجرای کارت سوخت بانکی و رجیستری موبایل، مانع هزاران میلیارد تومان رانت در کشور شده است. او تاکید کرده که پیاده‌سازی دفترچه بیمه وسلامت الکترونیکی مهمترین برنامه‌هایی خواهد بود که در راستای پروژه دولت الکترونیکی در سال ۹۸ پیگیری خواهد شد.

اما او با هشتگ «خبر خوب» که یادآور پرتاب ناموفق ماهواره پیام در زمستان سال ۹۷ بوده یادآور شده که ماهواره‌های بسیاری در حال ساخت هستند که برای حل مسائل زیست‌ محیطی و بلاهای طبیعی مطابق آخرین فناوری‌ها طراحی شده‌اند. براساس توییت جهرمی در این زمینه این ماهواره‌ها در صف انتظار برای قرار گیری در فضا هستند. پیشتر و در برنامه‌های مختلف وزیر ارتباطات اعلام کرده بود که چهار ماهواره دوستی، ظفر ناهید ۲ و پیام در سال ۹۸ در مدار قرار می‌گیرند.

او در ادامه این رشته توییت با اشاره به ایجاد محیط سالم برای کودکان در فضای مجازی از ادامه حمایت از تولیدکنندگان محتوای داخلی در این زمینه برای سال ۹۸خبر داده است.

همچنین جهرمی به انتضاب مدیران جوان در وزارت ارتباطات و افزایش ۳۰ درصدی مدیران زن در این وزارتخانه نوشته‌ است و تاکید کرده که این روند را کافی نمی‌داند و در سال ۹۸ تلاش برای افزایش این آمار بیشتر هم خواهد شد.
وزیر ارتباطات در توییت پایانی این رشته توییت خود کلید راهگشای اقتصاد را در دستان کسب‌وکارهای نوپا دانسته و ابراز امیدواری کرده که سال آینده سال موفقیت آنهاست.

http://pvst.ir/5up

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو